Lietuva par 20 miljoniem eiro pirks pretgaisa aizsardzības sistēmas “Grom”

Lietuvas Aizsardzības ministrija gatavojas tuvākajā nākotnē parakstīt līgumu par Polijā ražoto pārnēsājamo pretgaisa aizsardzības sistēmu “Grom” iegādi par 20 miljoniem eiro, ziņo portāls “Defence Industry Europe”.

“Grom” ir īpaši tuvas darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēma, kuru ražo Polijas valstij piederošā aizsardzības tehnoloģiju kompānija “Mesko”.

Lietuvai šis būs otrais līgums par “Grom” sistēmu iegādi. Pirmais līgums tika noslēgts 2014. gadā par 34 miljoniem eiro.

“Grom” darbības rādiuss ir 5,5 kilometri.

Jaunāko “Grom” variantu “Piorun” pašlaik izmanto Ukrainas Bruņotie spēki. Tas ir arī Polijas armijas arsenālā un nelielu skaitu iegādājušās arī Amerikas Savienotās Valstis.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Bet pa ko ta šaus ar to PšeThunderu?
Krievijai lidmašīnu ta vairs nau. Ukraina visas sagrieza metāllūžņos.
Nu vismaz tās kas spēja līdz Ukrainai izlidot…

RPal.
RPal.

Toties mūsu aizsargātāji barosies par 220 miljoniem !

Kurnosovs
Kurnosovs

Latvija pati saražos Vairogā. Kvadriķus saražoja, puļas saražoja, saražos arī raķetes