Lietuvā notikušas mācības pret hibrīdkara apdraudējumiem

hibrīdkarš

Lietuvā notikušas mācības, kuru laikā transporta nozares uzņēmumi apmācīti cīnīties pret hibrīdapdraudējumiem. Mācībās piedalījās 16 lielākās kompānijas, tostarp valsts dzelzceļa uzņēmums, ceturtdien vēstīja LTV raidījums “Rīta Panorāma“.

“Es uzskatu, ka visi infrastruktūras objekti ir ļoti nozīmīgi. Mums ir milzīga atbildība pārvaldīt šo infrastruktūru, un šādas mācības mums palīdz sadarboties un kopā risināt problēmas. Es jau iepriekš informēju, ka mācībās piedalās 16 institūcijas, un mēs ceram šādā veidā izvairīties no problēmām, ko rada cilvēciskas kļūdas vai komunikācijas problēmas,” norādīja “Lietuvas dzelzceļa” vadītājs Mants Bartuška.

Viņš arī informēja, ka pirmo reizi šādas mācības notika pagājušā gada septembrī. Toreiz tika pārbaudīta valsts institūciju gatavība novērst kiberuzbrukumus un  sadarboties ar speciālajiem dienestiem.

Savukārt 28.februārī notikušajos treniņos pilnveidota satiksmes nozares uzņēmumu sadarbība un pārbaudīta speciālo dienestu spēja likvidēt hibrīdapdraudējumus stratēģiskajos objektos.

Lietuvas amatpersonas arī ziņo, ka mācībās piedalījās pretterorisma operāciju vienība “Aras”, Lietuvas Bruņoto spēku vienības un apmēram 1000 speciālistu no Klaipēdas ostas, gaisa satiksmes navigācijas uzņēmuma, Lietuvas valsts lidostu operatora, Radio un televīzijas centra un citiem uzņēmumiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Sveicināti! Te atkal ir Skolnieciņš! Kāpēc sabiedrība ir apmāta ar hibrīdkaru? Kāpēc sabiedrība ignorē sociālās problēmas? Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš