Lietuva: Lielākie draudi nāk no Krievijas un Ķīnas

Krievija

Lietuvas valdība paziņojusi, ka pēc jaunākās izlūkdienestu informācijas Krievija un Ķīna ir lielākais nacionālās drošības apdraudējums Lietuvas Republikai, vēsta “The Washington post”.

Lietuvas valdība sadarbībā ar Nacionālās drošības aģentūru paziņojusi, ka Krievijas drošības politika un ārpolitika ir “virzīta, lai nodrošinātu Kremļa vēlmi noturēt tā režīma stabilitāti un demonstrēt tā neaizstājamību vietējā sabiedrībā”.

Tāpat amatpersonas norādījušas uz Ķīnas ietekmi, uzsverot “Ķīnas kiberspēju ļaundabīgo ietekmi Lietuvas kibertelpā”.

“Krievijas nemitīgā konfrontācija ar Rietumiem starptautiskajā arēnā iedrošina Maskavu veidot savas intereses arī Ķīnā,” pamatojoties uz 324 lappušu garo ikgadējo Aizsardzības ministrijas un Valsts drošības aģentūras apkopojumu, raksta ziņu aģentūra “AP News”. “Šīs valstis turpina saglabāt ciešas politiskās un militārās saites un savstarpēji koordinēt arī nostāju starptautisku problēmu risināšanā,” norādīts apkopojumā.

Krievijas veiktā Krimas aneksija 2014. gadā izveidojusi vērā ņemamas bažas Lietuvas un pārējo Baltijas valstu iedzīvotāju vidū, ka nākamās Krievija varētu ieņemt tieši šīs valstis.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar