Lietuva iegādāsies Vācijā ražotos tankus “Leopard”

Leopard 2

Lietuvas Aizsardzības ministrija jau šonedēļ plāno parakstīt nodomu protokolu par Vācijā ražotu tanku “Leopard” iegādi, atsaucoties uz Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”

A. Anušausks norāda, ka Lietuva savu bruņoto spēku vajadzībām izskatījusi trīs iespējamo tanku modeļus, ko ražojuši Vācijas, ASV un Dienvidkorejas uzņēmumi. Par piemērotāko atzīts Vācijas ražoto tanku “Leopard” modelis.

“Lietuvas bruņotie spēki izvērtēja vācu “Leopard”, amerikāņu “Abrams” un dienvidkorejiešu “Black Panther” tankus,” savā ierakstā sociālās saziņas vietnē “Facebook” paziņoja ministrs. “Leopard vislabāk atbilst Lietuvas Aizsardzības štāba izvirzītajām ekspluatācijas prasībām, savukārt ASV un Dienvidkorejas tanki neatbilda visām vai daļu no prasībām,” viņš atzina.

Kaujas tanku ražotāju iesniegto priekšlikumu analīze un izvērtēšana ilga aptuveni sešus mēnešus, sacīja Anušausks.

“Galvenie vērtēšanas kritēriji, pēc kuriem tika pieņemts lēmums, bija cena un uzturēšanas izmaksas, darbības vide, mobilitāte, aizsardzība, pielāgošanās spēja, ugunsdrošība un savietojamība. Veicot šo analīzi, Lietuvas bruņotie spēki izvērtēja arī visus iespējamos draudus un nepieciešamās spējas to pārvarēšanai,” norādīja A. Anušausks.

Pēc viņa vārdiem, dažādu modifikāciju kaujas tanku “Leopard” modeļi tiek izmantoti 23 pasaules valstīs, no kurām 14 ir NATO dalībvalstis.Visu vērtēto kaujas tanku piegādes laiki ir līdzīgi – sākot no četriem līdz sešiem gadiem. Tomēr “Leopard” un “Abrams” tankus pasūtīt ir vieglāk un iespējams saņemt ātrāk nekā pārējās kaujas mašīnas, sacīja ministrs, piebilstot, ka, lai gan abu tanku cena ir līdzīga, “Leopard” tankiem ir ievērojami zemākas uzturēšanas izmaksas.

A.Anušausks norādīja uz faktu, ka Lietuvas armijas arsenālā jau ir vācu ieroču sistēmas, līdz ar to Vācijā ražotie tanki “Leopard” būtu saderīgākie ar šobrīd lietoto kaujas tehniku.

Pagaidām gan nav skaidrs, cik daudz izmaksās plānotā Lietuvas tanku iegāde.

Lietuvas plānotais kaujas tanku iepirkums ir daļa no tās plāniem izveidot pilnasinīgu armijas divīziju. Lietuvas Aizsardzības ministrijā lēš, ka līdz 2030. gadam šis projekts varētu izmaksāt vidēji 200 miljonus eiro gadā.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pāviks
Pāviks

Man šķita, ka Vācijā jau sen kā neražo tankus, bet lieto vecu tehniku. Vai tad Eiropā nav palikušas tikai franču un krievu tanku ražotnes?

nodīrāts leopards
nodīrāts leopards

Kāda jēga no tās miskastes? Pilns tiktoks kā viņi deg un kā tornis ar visiem tankistiem lido kosmosā. Leopardam 4 cilvēku apkalpe, nav pat automātiskā lādētāja. Tāds tanks der tikai tām valstīm kuras savus cilvēkus netur par vērtību. Pat visiem vecajiem krievu tankiem ir automātiskais lādētājs un 3 cilvēku apkalpe, kurš lādē ātrāk, un/vai lielāka, smagāka kalibra šāviņus, precīzākam šāvienam, lielākā attālumā kā leopards (dati no wikipedijas salīdzinot dažādus tankus). Ukraiņi vēl saskarās ka leopardiem nav aktīvo bruņu, ir redzēti video kur leopardi apkarināti ar vecajām krievu laiku aktīvajām bruņām. Un jā, leopardu trofejas pie Vācijas vēstniecības Maskavā būs –… lasīt vēl »

Tev?
Tev?

Parādi tanku kurš nedeg. Un ka nav automātiskā lādētāja? Tanks nav automāts. Automātiskai lādētājs der tikai milzīgās tanku kaujās un ātrums tam ir tikai nedaudz ātrāk kā lādējot ar roku. Tāpat visiem kas nespēlē tanciņus internetā ir saprotams, ka lādētājam ir ļoti daudzi ierobežojumi kurus neņem vērā tikai aptaurēti kompjuterspēļu fani.

nodīrāts leopards
nodīrāts leopards

Skaisti. Man patīk kā izmainās teksti. 2022. gada pirmajā pusē visi rakstīja par to cik nederīgs ir tanks mūsdienīgā karā. Šogad sāka runāt ka tanks atkal esot derīgs, sakarā ar leopardiem. Tepat iekš puaro pat bija raksts. Visi propagandisti sacerēja brīnumu stāstus, kā viens leopards esot 6 krievu tanku vērts (Jānis Slaidiņš), un kā ar leopardiem uzvarēs. Un tagad pēc vairāk kā 2 mēnešu izslavētā pavasara pretuzbrukuma, kurš ir pilnībā izgāzies, beidzot sāk runāt ka tomēr visi tanki deg, ne tikai krievu. Starp citu tieši tikko jauns video publicēts, no drona uzfilmēts, kā krievu T90M iztur daudzus mīnu sprādzienus un… lasīt vēl »

ruksis
ruksis

Labākais potenciāla agresora (Krievijas) iebiedēšanas līdzeklis ir raķetes — tādas kas var saniegt Maskavu.