Lietuva apsver armijas divīzijas izveidi

Foto: dkr. Aleksandrs Beļavskis / Flickr

Lietuva apsver armijas divīzijas izveidi, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks, tādas ambīcijas pamatojot ar to, ka valsts iegādājas divīzijas līmeņa ieročus, piemēram, augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS.

“Saņemot divīzijas līmeņa spējas, piemēram, HIMARS, mums ir arī ambīcijas nākotnē izveidot Lietuvas divīziju,” viņš teica intervijā “Delfi TV”.

Armijas divīziju ierasti veido vairākas brigādes un tajā ir 10 000 – 15 000 karavīru.

Lietuvas Bruņotajos spēkos pašlaik dienē ap 11 500 profesionālu karavīru, gandrīz 3500 jauniesaukto un gandrīz 5400 brīvprātīgo karavīru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Manerhaims parādīja ka jādara
Manerhaims parādīja ka jādara

Skaidrs ka katrai Baltijas valstij vajag pa sauszemes pastāvīgai divīzijai un vēl cienījamu resursu krasta aizsardzībai un naidīgo karakuģu un mīnu traleru izdzīšanai no Baltijas jūras plus katrai pa helikopteru bataljonam un aviācijas eskadriļu.
Ar iespēju kara laikā papildināt līdz 200 000 vīriem. Tad no austrumiem diezgan droši ka iekšā netiks, pat ja vēlreiz mēģinās.