Liepnieks: Labās un sliktās ziņas par Ķīnas aktivitātēm saistībā ar Ukrainu

Vai Ķīnas aktivitāšu dēļ saistībā ar karu Ukrainā ir jābažījas arī mums? Kāpēc Ukrainai ir svarīgi uzvarēt karā jau šogad un citas ziņas, gan labas, gan sliktas, stāsta rakstnieks un politisko procesu vērotājs Jurģis Liepnieks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pajoliņš
pajoliņš

Un ko par visu to saka Lapsa?

Gada glezna
Gada glezna

Ķīna apsteidz ASV kritiski svarīgo tehnoloģiju jomā (varat palasīties Auastrālijas ziņojumu). Rietumu pasaule vienkārši deģenerējas un neapjēdz, ka izglītības sistēmas lejupslīde ir galvenais iemesls šīm procesam.

Pēc tam, kad parādījās tā sauktais Boloņas process, Eiropā staruji krītas izglītotu zinošu (nevis kompota drazu piesārņotu) cilvēku skaits. Līdz ar to ASV vairs īsti nav no kurienes dabūt zinātniekus, jo ASV izglītības sistēma jau gadu desmitiem ir ļoti vāja (ar dažām elitārām mācību iestādēm jau nevar visus caurumus aizbāzt). Kretīniskā grantu sistēma ir noplicinājusi zinātni (rezultātus vajag rīt ap pusdienlaiku).

vaidētājam
vaidētājam

Nu tad lasies prom no tās deģenerējušās Rietumu pasaules !

Gada glezna
Gada glezna

Tātad komentētājs “vaidētājam” uzskata, ka Rietumiem līdzīgi strausam jābāž galva smiltīs, un jāizliekas, ka tai nav nekādu problēmu, kuras būtu jārisina.

dubultie standarti
dubultie standarti

Ja vieni var palīdzē vienai pusei, tad kāpēc otri nevar palīzēt otrai pusei? Savādāk kaut kā negodīgi sanāk, visa pirmā puse pa visu pasauli dauza vājākas valstis (Irāka, Sīrija, Jemena, Dienvidslāvija, Afganistāna, …), bet ja kāds cits dara tāpat, tad briesmīga brēka, pēkšņi aizmirsuši ko paši darījuši. Karš jau visos gadījumos vienāds.

karš un miers
karš un miers

Tak jau no pagājušā gada 24. februāra, mūsu ziņās stāstīja kā Ķīna arī itkā norobežojas no Krievijas, bet apskatoties Ķīnas ārlietu ministrijas mājaslapā, redzams, ka mūsu ziņās izgriezta tikai 1/5 daļa no Ķīnas teiktā, tieši tā lai izskatītos ka Ķīna atbalsta Ukrainu. Un vēl, Ķīnas televīzijā Ķīnas iedzīvotājiem par Ukrainu rāda sižetus no Krievijas televīzijas. Tātad Ķīnas pozīcija ir skaidra. Tad vēl, pieņemsim ka teorētiski Krievja varētu zaudēt karu Ukrainā – vai Ķīna grib sev blakus amerikāņus un NATO? Diez vai, tā ka vajadzības gadījumā viņi dos visus ieročus ko vien Krievijai vajadzēs. Krievija Ķīnai visā tajā reģionā ir vienīgais… lasīt vēl »

abc
abc

Tolstoju jau tev nepārspēt. Tavs Karš un miers sarakstīts Krievijas aizstāvībai, pie tam tendenciozi un hiperbolizēti. Vai tad tu domā, ka Ukrainas uzvaras gadījumā būs kā padomju laika anekdotē -uz Somijas- Ķīnas robežas viss mierīgi? Ķīna ir viltīga lapsa, tai svarīgas tikai savas intereses, pagaidām tā pa lēto iegādājas Krievijas dabas bagātības, bet tajā pat laikā negrib zaudēt Rietumu tirgu, ja pret to ieviesīs sankcijas par sadarbību ar Krieviju. Bez tam Ķīna ir sākusi pārdēvēt ķīniešu valodā tās pilsētas, ko iekarojuši krievi, bet , kas senāk piederēja Ķīnai. Loģiska secība- vispirms nosaukumi , pēc tam pašas pilsētas nonāks Ķīnas pakļautībā.

>abc
>abc

Par Ķīnu tomēr nepiekritīšu. Ķīna bez rietumu tirgus iztiks, esmu strādājis pie projektiem Ķīnā, tur ir neaptverams iekšējais tirgus, pilnīgi cita pasaule un mērogi, nekā pie mums var iedomāties. Rietumi gan bez Ķīnas neiztiks, rietumos jau tikpat kā neko vairs neražo. Pēdējie pirkumi internetā no rietumiem – pirms ~6 gadiem litija baterijas sūtīju no štatiem, toreiz vēl štatos ražoja labākas baterijas, kā Ķīnā. Un no ES – vietējo pārtiku un zobpastu. Vēl būvmateriālus, bet tie paši bez čeka un pa lēto. Principā viss pārējais no Ķīnas. Tualetē papīrs iespējams rietumvalstīs ražots. Kovids parādīja, ka pat sejas maskas rietumos nevar uzražot.… lasīt vēl »