Lielbritānijas ministrs: NATO valstis nevar atļauties spēlēt krievu ruleti ar savu nākotni

NATO

NATO valstis, kas netērē 2% no IKP aizsardzībai, spēlē “krievu ruleti” ar Rietumu nākotni, laikrakstā “Daily Telegraph” publikācijā brīdināja Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grānts Šapss.

Sabiedrotajiem ir jāatzīst, ka mēs šobrīd atrodamies “pirmskara pasaulē”, publikācijā, kas veltīta NATO 75.gadadienai, norāda ministrs.

“Mums ir jānokļūst aiz šī mērķa robežas, lai nostiprinātu mūsu aizsardzību. Tiesa, dažas valstis nevar sasniegt pat šos 2%. Tā turpināties nedrīkst. Mēs nevaram atļauties spēlēt krievu ruleti ar savu nākotni,” uzsvēra Šapss.

Izsakoties par NATO jubileju, ministrs norādīja: “Nav pietiekami apliecināt cieņu NATO pagātnei. Šodien mums ir vēlreiz steidzami jādomā par alianses nākotni. Mēs esam nokļuvuši no pēckara pasaules pirmskara pasaulē.”

Pērn tikai vienpadsmit NATO valstis sasniedza 2% aizsardzības tēriņu mērķi, kas pirmo reizi tika uzstādīts pirms teju divām desmitgadēm. Turklāt to vidū nav Francijas un Vācijas.

Sagaidāms, ka šogad šis skaitlis pieaugs līdz 18.

Parīze un Berlīne nesen paziņoja, ka šo mērķi sasniegs 2024. gadā, tomēr ne visas 32 NATO valstis sekojušas viņu piemēram.

No sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar