Lielbritānijā teroraktā tīņu popzvaigznes koncertā bojā gājuši 22 cilvēki

sprādziens

Sprādziens Lielbritānijā Mančestras arēnā notika pirmdien plkst. 22.35 (otrdien plkst. 0.35 pēc Latvijas laika), kad beidzās arēnā tobrīd notiekošais tīņu popzvaigznes amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncerts.

Arēna savā tīmekļa vietnē vēsta, ka sprādziens, iespējams – terorakts, noticis ārpus koncertzāles, apmeklētājiem dodoties mājup.

Mediji un aculiecinieki stāsta, ka eksplozija gan zālē esošajā publikā, gan jau ārpusē esošo cilvēku drūzmā izraisījusi paniku.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau nosodījusi “šausmīgo teroristu uzbrukumu” un paziņojusi, ka aptur viņas vadītās Konservatīvās partijas priekšvēlēšanu kampaņu pirms 8.jūnijā paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

Par kampaņas apturēšanu paziņojušas arī pārējās partijas.

Meja sasaukusi ārkārtas komisijas COBRA sēdi, kas paredzēta otrdien.

Tikmēr Grandes pārstāvis pavēstījis, ka ar 23 gadus veco dziedātāju viss ir kārtībā, bet viņa pati tviterī vēlāk izteikusi līdzjūtību cietušajiem.

Mančestras arēna ir lielākā pilsētas koncertzāle ar aptuveni 18 000 skatītāju vietu.

Grande savu karjeru sākusi, vēl būdama padsmitniece, kā amerikāņu televīzijas zvaigzne, un arī tagad viņas pielūdzēju vidū pamatā ir bērni un pusaugu meitenes.

Arī pirmdienas vakarā publikā bija daudz vecāku ar bērniem.

Sociālajos tīklos daudzu koncerta apmeklētāju tuvinieki lūdz sniegt informāciju par tiem, par kuru atrašanās vietu joprojām viņiem nav ziņu.

Iespējamajā teroraktā noslepkavoti 22 cilvēki, starp kuriem ir arī bērni, otrdien preses konferencē paziņojis Mančestras aglomerācijas policijas galvenais konstebls Ians Hopkinss.

Vēl vismaz 59 cilvēki guvuši nopietnākus ievainojumus.

Hopkins pavēstīja, ka, pēc policijas domām, uzbrukumu dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā sarīkojis terorists pašnāvnieks.

Policija šobrīd pārbauda, vai uzbrucējs, kas pats gājis bojā sprādzienā, ir rīkojies viens pats.

Hopkinss piebilda, ka terorists, domājams, izmantojis pašizgatavotu spridzekli, taču sīkākas ziņas par uzbrucēju viņš nesniedza.

Vienlaikus policijas priekšnieks aicināja cilvēkus atturēties no baumu izplatīšanas par slepkavas iespējamo identitāti.

Avots: plašsaziņas līdzekļu informācija

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar