Latvijas pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā 5 gados ieguldīs vienu miljardu eiro

IRIS-T
Foto: AM

Otrdien, 5. decembrī, Ministru kabinets atbalstīja apropriācijas pārdali budžetā 200 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu ar valsts drošību saistītā prioritārā pasākuma “Pretgaisa aizsardzības sistēmas” īstenošanu.

Apropriācijas pārdale tiek veikta no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” programmas  18.00.00 “Finansējums valsts drošības stiprināšanas pasākumiem” uz Aizsardzības ministrijas budžeta apakšprogrammu 22.12.00 “Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana”.

No 2023. līdz 2027. gadam Latvija ik gadu ieguldīs papildu 200 miljonus eiro, piecos gados ieguldot pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā vienu miljardu eiro, tādējādi palielinot valsts aizsardzības spējas, saglabājot nemainīgu ārpolitikas eiroatlantisko kursu un stiprinot Latvijas drošību mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā.

Šī gada 30. novembrī Aizsardzības ministrija parakstīja piegādes līgumu ar Vācijas uzņēmumu “Diehl Defence” par IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi.

Parakstot piegādes līgumu par aptuveni 600 miljoniem eiro, Latvija saņems visu nepieciešamo aprīkojumu IRIS-T sistēmu efektīvai darbībai, kas nodrošinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā. Plānots, ka “Diehl Defence” vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādi sāks 2026. gadā.

Avots: MK mājaslapa

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Real warfare
Real warfare

Viss pareizi. Palaida konveijeru, kaut kur jau tās sistēmas jānogrūž. Ukrainai? Tie tak nemaksā un nekad arī nemaksās, pat ja izmanīsies saglabāt kaut nelielu suverenitāti. Tad nu jāatrod jefiņi, kuri uz to parakstās. Otkati, protams, abām pusēm. Glīti. No kā tieši tām jāaizsargā? No Krievijas? Kāpēc lai krievi bumbotu to, kas viņiem jau pieder? Nu, labi, ja vēl nepieder, var nopirkt, tas ātrāk un klusāk. Bez tam, ja nu pareizi atceros, aizgrūda tak tiem bruņojumu par vairāk kā 250.000.000. Tas tā, uzdāvināja bezjēdzīga kara kurināšanai. Uff, vinnēs tikpat Ķīna, iešu nu pamācīties to mandarīnu valodu pirms gulētiešanas ;-)

otkatiņš
otkatiņš

Varu saderēt ka Lielvārdē, Rembatē arī pēc 5 gadiem, tāpat kā šodien, varēs mierīgi lidot ar aliexpress droniem, un neviens neko neredzēs. Problēmas jau tikai ar Dji droniem kuriem oriģinālā firmware. Vienīgais rezultāts būs iztērēta nodokļu maksātāju nauda.

Jeblonskis
Jeblonskis

222/333 miljoni jau aizmirsušies.
Nākošais būs kas? Kaujas pingvīni? Laši? Eži?
Ak ne, ātombumbu groziņš! BAE systems uztaisīs! Ak nē – IZVEIDOS! Samaksāsim par veidošanu mēs! Jes jes! Ei biljon dōlarz!