Latvijas pilsonis centies savervēt VDD darbinieku spiegošanai Krievijas labā

spiegi

Valsts drošības dienests (VDD) šī gada februārī lūdzis uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni par VDD amatpersonas vervēšanu spiegošanai Krievijas specdienesta uzdevumā.

VDD rosinājis saukt minēto personu pie atbildības saskaņā ar Krimināllikuma 85. panta otro daļu (par valsts noslēpuma nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību).

Latvijas pilsonis Krievijas specdienesta uzdevumā centās savervēt VDD darbinieku nolūkā panākt, lai viņš vāktu un nodotu ārvalsts specdienestam neizpaužamas un valsts noslēpumu saturošas ziņas, kas viņam bija pieejamas saistībā ar dienesta pienākumu pildīšanu un kuras Krievijas specdienests varētu izmantot pretēji Latvijas Republikas interesēm.

VDD kriminālprocesu pret minēto personu uzsāka 2019. gada 8. jūlijā un pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā ir ieguvis pietiekamu daudzumu pierādījumu, kas apliecina aizdomās turētā vainu inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Tādēļ VDD ir nodevis krimināllietas materiālus prokuratūrai, ierosinot pret aizdomās turēto uzsākt kriminālvajāšanu.

Pašlaik aizdomās turētajam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Kas interesēja Latvijas pilsoni, kurš spiegoja Krievijai?

Valsts drošības dienesta (VDD) pagājušā gada jūlijā aizturētais Latvijas pilsonis ar VDD amatpersonas starpniecību bija ieinteresēts iegūt Krievijas specdienestu interesējošu informāciju par dienesta personālsastāvu, struktūrvienībām un operatīvās darbības pasākumiem, pastāstīja VDD.

Minētā persona ar VDD amatpersonas starpniecību esot bijusi ieinteresēta iegūt Krievijas specdienestu interesējošo informāciju arī par VDD pretizlūkošanas pasākumiem, kā arī citas neizpaužamas ziņas, kuru nonākšana ārvalsts specdienesta rīcībā varētu nodarīt kaitējumu valsts drošībai.

Dienestā apliecināja, ka šis ir pirmais kriminālprocess, ko VDD ir sācis par dienesta amatpersonas vervēšanu spiegošanai ārvalsts specdienesta uzdevumā.

Plašākus komentārus dienests par šo lietu patlaban nesniedz.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,   Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kama
Kama

nepietika naudas vervēšanai- nenojauta reālos ienākumus šīs iestādes šī līmeņa darbiniekiem

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Utaino varza lien kā utis citu valstu iekšējās lietās. Ne par velti šos sauc pat utainiem.

ivis
ivis

Pilsonību vajag noņemt un izsniegt 48 st. izbraukšanas rīkojumu zeperim.
Lai tin.

zinātāja
zinātāja

Bijušie okupanti vienmēr ir apdraudējuši kaimiņvalstis un iemaisās citu valstu iekšējās lietās, jo krievija ir ļaunuma impērija