Latvijas «Omega» uzvar ASV un Baltijas specvienību sacensībās

omega

ASV un Baltijas valstu speciālo uzdevumu vienības pagājušās nedēļas nogalē Rēzeknē mērojās spēkiem īpašās specvienību sacensībās. Pārbaudījumos, kur gandrīz burtiskā nozīmē nācās iet caur uguni un ūdeni, pārākā izrādījās Latvijas pretterorisma vienība “Omega”. 

Racionāli domāt, precīzi šaut un operatīvi pieņemt lēmumus arī pie lielas fiziskas piepūles, stresa un baiļu situācijās – šīs spējas ir neaizvietojamas speciālo uzdevumu vienībās, un tieši tās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un arī ASV speciālo uzdevumu vienības, kopumā deviņas komandas, demonstrēja jau trešajās Latvijas robežsardzes rīkotajās speciālo uzdevumu vienību sacensībās.

“Šeit ir ne tikai fiziskā slodze, te ir taktiskā slodze, cilvēkiem jāpieņem lēmumi ļoti īsā laikā, otrs moments, ka viņi ir tiešām fiziski noslogoti, kas traucē domāšanu, un šaušana,” par uzdevumiem stāstīja bijušais pretterorisma vienības „Omega” komandieris Juris Grabovskis.

“Jo taktiskajam darbiniekam ir jābūt visu laiku stresa noturīgam,” uzsvēra Grabovskis.

Sacensību organizatori norāda, ka visas vienības ikdienā nodarbojas ar noziedzības apkarošanu un to fiziskā un garīgā sagatavotība ir ļoti augsta, tāpēc šādās sacīkstēs izšķiroša ir katra mazākā kļūda, un abas sacensību dienas komandas cita citai burtiski elpoja pakausī.

Lai arī savā starpā konkurējot, sacensības tajās iesaistīto valstu speciālo uzdevumu vienībām ir arī iespēja mācīties darboties kopā, ja tas kādreiz būtu nepieciešams.

“Terorisms ir kļuvis par Eiropas ikdienu. Līdz ar to katras valsts pienākums, kas rūpējas par drošību, ir uzturēt profesionālas vienības, ja valstij rūp iedzīvotāju drošība,” uzsvēra iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Augstāko rezultātu no deviņām komandām uzrādīja Latvijas pretterorisma vienība “Omega”, aiz sevis atstājot Nacionālo bruņoto spēku specvienību un kaimiņus igauņus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gatis
Gatis

Terrorisms Eiropas cirkā nav ikdiena, tā ir varas garantija nākotnes investoriem.