Latvija un ASV parakstījusi līgumu par pretkuģu raķešu iegādi

Sprūds, Robinsons
08.12.2023., Rīga, Latvija. Aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Kristofers Robinsons (Christopher Robinson) preses konferencē paziņo par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma “Raytheon” un Norvēģijas uzņēmuma “Kongsberg” ražoto pretkuģu raķešu sistēmu ”Naval Strike Missile” iegādi. Foto: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija)

Piektdien, 8. decembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Kristofers Robinsons (Christopher Robinson)  paziņoja par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma “Raytheon” un Norvēģijas uzņēmuma “Kongsberg” ražoto pretkuģu raķešu sistēmu ”Naval Strike Missile” iegādi. 

“Laikā, kad pasaule saskaras ar dažādiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, mēs  ārkārtīgi novērtējam ASV ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā. Pretkuģu raķešu sistēma būs jauna Nacionālo bruņoto spēja un nozīmīga Latvijas aizsardzības sistēmas sastāvdaļa. Tā nodrošinās Latvijas piekrastes aizsardzību, kuģu ceļu drošību un nepieciešamības gadījumā iekļausies kopējā Alianses aizsardzības sistēmā,” norāda aizsardzības ministrs Andris Sprūds.  

“Šī diena ir nozīmīgs pavērsiena punkts ASV un Latvijas ilggadējā sadarbībā drošības jomā. Krievijas brutālais, agresīvais karš pret Ukrainu ir pierādījis, ka demokrātiskām valstīm ir jāapvienojas, lai aizstāvētu mūsu suverenitāti, vērtības un brīvību. Amerikas Savienotās Valstis ar lepnumu atbalsta Latviju tās aizsardzības spēju veidošanā,” atzīmē ASV vēstnieks Kristofers Robinsons. 

Kopējā līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru. Nozīmīgu finansiālu atbalstu pretkuģu raķešu sistēmu iegādē sniedz ASV, sedzot 70% no kopējās līguma summas, kamēr Latvija sedz 30%.  

“Naval Strike Missile” ir pretkuģu raķešu sistēma, kas spēj ietekmēt kā jūras, tā arī sauszemes mērķus līdz pat 185 kilometru attālumā. Šo raķešu sistēmu lieto tādas NATO dalībvalstis kā ASV, Polija, Vācija, Norvēģija, Rumānija, Lielbritānija, Kanāda un Nīderlande. 

Plānots, ka pretkuģu raķešu sistēmas “Naval Strike Missile” piegāde tiks uzsākta 2027. gadā. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mengele
Mengele

Dikti smējos par to bildi….Tie tak izskatās kā dvīņubrāļi, tas aizdomīgi. ;-)

Arķoms
Arķoms

Ceru, ka no smiekliem neapčurājies.

Mengele
Mengele

Neapčurājos gan. Man ar urināciju viss štokos. Ja Arķomu šādas problēmas nomoka, iesaku apmeklēt urologu Pabriku… Labi, jokojos. Jebkādu urologu ;-)