Latvija sūtīs Ukrainai ieročus

Artis Pabriks

Latvija sūtīs Ukrainai ieročus – to sarunā ar Ukrainas vēstnieku apstiprinājis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”).

Par to, ka Ukraina ir jāatbalsta, piegādājot tai ieročus, Baltijas valstu aizsardzības ministri vienotu uzskatu pauda gada nogalē. Un nu tika spriests par Latvijas piegādēm Ukrainai.

Aizsardzības ministrs un Ukrainas vēstnieks trešdien, 5.decembrī vēl tikai apmainījās ar vēlmju sarakstiem par palīdzības sūtījumu saturu. Tas vēl tiek saskaņots, pirms Latvijas to Ukrainai nosūtīs.

“Ieskaitot arī ieročus un ieroču iekārtas. To mēs darīsim. Un mēs, protams, aicinām arī savus sabiedrotos Eiropā darīt līdzīgi. Jo Ukrainai ir tiesības, un tai jābūt arī spējām sevi aizsargāt. Ukraina lielā mērā noņem spriedzi no mūsu pašu robežām. No mūsu pašu reģiona.

Citiem vārdiem sakot, Ukraina karo mūsu karu.

Un, lai arī Ukraina nav NATO dalībvalsts, nav tādā veidā sabiedrotā, ir mūsu sabiedrotā tieši ar to, ko viņi dara. Viņi pēc būtības mūs aizstāv,” sacīja Pabriks.

Ukrainas vēstnieks pauda pateicību par līdzšinējo sadarbību, atzīstot, ka viņa valsts Latviju vērtē ne vien kā partneri, bet kā draugu, kura atbalsts ir ļoti nozīmīgs.

Līdz šim Ukraina no Latvijas ir saņēmusi ļoti dažāda veida atbalstu – palīdzēts gan finansiāli, gan humanitāri, gan ar militārām apmācībām, gan ievainoto karavīru rehabilitāciju un kapelānu dienesta izveidošanu, gan arī politiski lobēja Ukrainas intereses.

“Mēs esam ārkārtīgi noraizējušies par situāciju uz mūsu robežas, ņemot vērā Krievijas paaugstināto militāro spēku klātbūtni. Viņi palielināja tehnikas daudzumu. un viņi demonstrē gatavību uzbrukt Ukrainai. Iemesls tam ir ļoti skaidrs – tas ir tādēļ, ka Ukraina rāda savu gatavību iestāties Eiropas Savienībā un NATO, un mēs nostiprinām masu mediju brīvību, vēlēšanu brīvību. Putina režīmam tas ir ļoti bīstami.

Ja Ukraina kļūs par partneri Eiropas Savienībā, sasniegs labus rezultātus ekonomikā, tad Krievijas cilvēkiem ir iemesls apsvērt, kāpēc Krievijā, kam ir milzīgi dabas resursi, ļaudīm joprojām ir problēmas ar ekonomiku, ar algām un tā tālāk,” sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Sarunā ar Ukrainas vēstnieku spriests arī par tālākajiem soļiem mūsu sadarbībā. Piemēram, Latvija kopā ar Ukrainu varētu attīstīt militārās industrijas nozari, kur Latvijai jau ir labas iestrādes.

“Jo mums arī sava armija jānodrošina. Un Ukrainai ir šī industriālā pieredze un Ukrainā ir arī kara pieredze tieši ar to industriju, kas ir viņai,” norādīja Pabriks. Ministra ieskatā, ieguvējas būtu abas valstis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Šis gājiens, Pabrik, krievnacistam baigi nepatīk.

kisska
kisska

Враг моего врага= mans draugs

motorhead 1916
motorhead 1916

Tas jefinsh nav ieveerojis, ka Ukraina tomeer pataalu, bet Krievija blakus? Absoluuts idiots. Starp citu, Ukrainai ar Krieviju nav nemaz normaala robezhliiguma, savukaart Eiropai pieriebushaas ukrainju mafiozaas struktuuras, kuras tur ( VALSTS atbalstiitas) izdara noziegumus jau gadu desmitus…

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Krievnacists ievaidējies?!

principā
principā

Principā to var uzskatīt par kara pieteikumu Krievijai un kūdīšanu uz karu Ukrainu un Krieviju. Es kā pilsonis un vēlētājs neesmu devis piekrišanu. Par tādu lēmumu vajadzētu veikt referendumu. Kāds ir plāns, ja Ukrainā patiešām izceļās karš? Tas jau nebūs vairs hibrīdkarš, un Latvija kā kūdītāja un atbalstītāja arī var atrauties tā ka maz neliekās. Reāli ko darīs ja no Pleskavas ielidos 1000 kaujas helikopteri nelielā augstumā un izmet desantu, un pēc tam seko simtiem kamazu ar regulāro armiju, kā tas bija Krimā? Pirms tam ar raķetēm un aviāciju sabombardējot visus aizsardzības objektus, Krimā raķešu un aviācijas nebija, bet neiet… lasīt vēl »

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Kaut kā jau jānomierina uzbāzīgais un nekaunīgais kaimiņš. Ukrainis negrib cara varu savā zemītē, negrib. Kas te ļauns?

Mairris
Mairris

Ar kādām Latvijas tautas pilnvarām Pabriks grib ieraut Latvijas valsts karavīrus un kara tehniku Ukrainas pilsoņu karā????? Pabrikam kaut kas sagājis sviestā ar smadzenēm, Ukraina, Baltkrievijas opozīcija, tagad vēl Kazahi visi cīnas par Latviju. Tad, ko dara mūsu karavīri??????Tad atsakamies no savas armijas un Pabriks, Rinkevičs ar brīvprātīgajiem, lai dodas karot par Latviju Ukrainā, Kazahstānā, Krievijā. Idiotu bars pārvalda mūsu valsti!!!!!!

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Pareizi, Pabrik, ar vienu automātu var atšaut daļu iebrucēju.

Cibulis
Cibulis

Kamēr mūsu zemessargi mācībās skraida ar 60 gadus vecām mašīnpistolēm, kamēr nespējam savus karavīrus ne ar formām ne zābakiem apgādāt…

Artis
Artis

uh , beidzot tikšu vaļā no tām vecām haubicēn !

Melnais bruņinieks
Melnais bruņinieks

Krievnacists Artis, smagi nopūšas.