Latvijā rīkos līdz šim lielākās militārās mācības

militārās mācības

Latvijas simtgades laikā – 2018.gadā – tiks rīkotas lielākās militārās mācības, kādas līdz šim mūsu valstī nav notikušas. Mācībās «Namejs» tiks iesaistīti profesionālā dienesta un rezerves karavīru tūkstoši, kā arī zemessargi, pavēstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viens no bruņoto spēku šī brīža uzdevumiem ir sagatavošanās lielām militārajām mācībām «Namejs», kuras tiks aizvadītas 2018.gadā. Bergmanis uzsvēra, ka tās būs vislielākās militārās mācības, kuras Latvijā ir bijušas. Mācībās plānots iesaistīt gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) profesionālā dienesta un rezerves karavīrus, gan arī zemessargus.

Aizsardzības resors iecerējis līdz 2018.gadam panākt, ka NBS profesionālajā dienestā dien 6,5 tūkstoši karavīri, zemessardzē – seši tūkstoši. Tāpat līdz 2018.gadam plānots nodrošināt līdz trīs tūkstošiem apmācītu rezerves karavīru. Ministrs pastāstīja, ka 2018.gadā paredzētajās mācībās tiks iesaistīta ļoti liela daļa no šiem spēkiem.

«Mācības būs pēc apjoma lielākās, kādas ir bijušas. Tām šobrīd ir sagatavoti attīstības un apmācības plāni. Tas būtu viens no viediem, kurā mēs demonstrējam, kā mēs esam auguši. Sākot savas valsts būvniecību mums nekā nebija. Redzot, kāda šobrīd ir Zemessardze [nesen tika svinēta Zemessardzes 25.gadu jubileja] tas šķiet neticami. Daudzi mūsu sabiedrotie, kolēģi no ārzemēm, apbrīno – cik strauji mēs attīstāmies,» teica Bergmanis.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sad life
Sad life

Un nākotnē LR armija plāno aizsargāt tikai Bergmaņa kungu? Cilvēki tapat šeit izmirst. Reģionos jau nekā nav… Pat Latvijas PSRS valdība bija labāka, jo cilvēku bija par 0,7miljoniem vairāk… Tas, protams, ir joks, bet fakts paliek fakts. Zivis pūst no galvas.
Es armijniekus pārdēvētu par mežsargiem, jo drīz tie varēs sargāt tikai mežu un Pierīgu….

Sad life
Sad life

Daudzi mūsu sabiedrotie, kolēģi no ārzemēm, apbrīno – cik strauji mēs attīstāmies,» teica Bergmanis.