Latvija no Austrijas iepirks pašgājējhaubices sistēmas

haubice

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis parakstījis līgumu ar Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi. Līgums paredz arī uguns vadības un apmācības platformu iegādi.

Lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, no Austrijas kopumā iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības. Haubices, ko iegādāsies Latvija, no 2003. gada līdz 2007. gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

Vienas vienības izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas (haubice, uguns vadības vai apmācību platforma), ir no 60 000 līdz 140 000 eiro.

Plānots, ka pirmās haubices Latvijai tiks piegādātas šī gada rudenī.

Pašgājējartilērijas sistēmas M109A5Oe A tipa haubice, kas ir agrāko A2 un A3 tipa haubiču modernizētā versija ar 39 kalibra M185 stobru šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju. Savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

Uzsākta arī Latvijas bruņoto spēku haubiču apkalpošanas speciālistu praktiskā apmācība par tehnikas izmantošanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar