Latvija iegādāsies vienu no efektīvākajām pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām

pretgaisa sistēma
Ilustratīvs attēls

Parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas un Dānijas Aizsardzības ministrijām par Dānijas bruņoto spēku rīcībā esošo pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu “Stinger” iegādi.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) neatklāja, cik aizsardzības sistēmas “Stinger” tiek pirktas un cik tās izmaksā. Ministrs uzsvēra, ka pretgaisa aizsardzība Latvijā ir prioritāra joma un šim darījumam ir būtiska nozīme Nacionālo bruņoto spēku attīstībā.

Līgums par pretgaisa aizsardzības sistēmas “Stingers” iegādi no Dānijas bruņotajiem spēkiem tika parakstīts pagājušajā nedēļā. Raķetes plānots nodot gan profesionālā dienesta karavīru, gan zemessardzes bataljonu rīcībā, tādējādi izvietojot tās visā Latvijas teritorijā.

Sistēmas var izvietot dažādu lidojošu objektu iznīcināšanai, piemēram, helikopteru, kā arī infrastruktūras punktu iznīcināšanai. Paredzams, ka tagad Latvijas karavīriem būs jāapgūst to izmantošana.

“Tā ir tuvās darbības pretgaisa aizsardzības sistēma, kas ļauj pasargāt no dažādiem uzbrūkošiem objektiem, piemēram, helikopters. Protams, ar šīm iekārtām var iznīcināt dažādas infrastruktūras – komandvadības tiltus un citus, un aizstāvēt. Šī summa nav liela, bet daudzi mūs zināmā mērā apskauž par to, ko mēs iegūstam, mēs iegūstam pilnu spektru šīs sfēras attīstībai,” sacīja Bergmanis.

Vēlāk Aizsardzības ministrijā informēja, ka “Stinger” iegāde ietver pretgaisa aizsardzības raķetes un to palaišanas iekārtas, un plānots, ka tās tiks piegādātas 2018. gada pirmajā pusē.

Paziņojumā medijiem ministrs norādīja, ka “Stinger” iegādi Latvijas bruņotie spēki ievērojami stiprinās savas militārās spējas. “Turklāt pretgaisa aizsardzība ir viena no šī brīža prioritātēm. Šis ir vēl viens liels solis izaugsmes virzienā, ko izjutīs ikviena vienība, kuras rīcībā nonāks šīs raķetes, tai skaitā, zemessargi,” uzsvēra Bergmanis.

Paralēli “Stinger” iegādei notiekot darbs pie nepieciešamā atbalsta, uzturēšanas un apmācības ekipējuma iegādes, kā arī sadarbības ar NATO un citu sabiedroto valstu bruņotajiem spēkiem pieredzes pārņemšanai un personāla apmācībai.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV Rīta Panorāma

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar