Latvija iegādāsies pretkuģu raķešu sistēmu “Naval Strike Missile”

Naval Strike Missile
Foto: US Navy

Valdība otrdien, 2. maijā, atbalstīja pretkuģu raķešu sistēmas “Naval Strike Missile” iegādi, norāda Aizsardzības ministrijā.

“Naval Strike Missile” ir pretkuģu raķešu sistēma, kas spēj sašaut kā jūras, tā arī sauszemes mērķus līdz pat 185 kilometru attālumā.

Šo raķešu sistēmu lieto tādas NATO dalībvalstis kā ASV, Polija, Vācija, Norvēģija, Rumānija, Lielbritānija, Kanāda un Nīderlande.

Plānots, ka pretkuģu raķešu sistēmas “Naval Strike Missile” Latvijai tiks piegādātas pēc 2025. gada.

Iepirkuma izmaksas ministrijas paziņojumā nav norādītas, taču uzsvērts, ka nozīmīgu finansiālu atbalstu pretkuģu raķešu sistēmu iegādē sniedz ASV.

Ņemot vērā, ka “Naval Strike Missile” pretkuģu raķešu sistēma būs pilnīgi jauna Nacionālo bruņoto spēku spēja, ASV plāno nodrošināt atbalstu arī karavīru apmācībā sistēmu lietošanai un uzturēšanai.

“Šīs raķešu sistēmas iegāde iezīmē bruņoto spēku pāreju uz jaunām aizsardzības spējām ar lielāku uguns jaudu un mērķu iznīcināšanas rādiusu, un tas būtiski stiprinās Latvijas krasta aizsardzību,” norāda aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

2022. gada aprīlī Saeima atbalstīja grozījumus Aizsardzības finansēšanas likumā, paredzot līdz 2025. gadam pakāpeniski palielināt finansējumu valsts aizsardzībai līdz 2,5% no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku raķešu programmā tika iezīmētas prioritāri attīstāmās spējas – pretkuģu raķešu sistēmas, vidējās darbības pretgaisa aizsardzība un raķešu artilērija. Piešķirtais papildu finansējums paātrina Nacionālo bruņoto spēku kritiski svarīgo spēju ieviešanu aptuveni piecus gadus ātrāk, nekā iepriekš plānots, pauž ministrijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Un tad vel pāris atomraķetes. Galnais lai no budžeta paliek pāri deputātu algām, pārējo VISU izdot par atomraķetēm. Lai varam uzbrukt Omskai un Habarovskai.

kāposts
kāposts

Mums jau ar Krieviju ir sauszemes robeža un Baltijas jūra jau tiek apsargāta no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas, Vācijas, Lietuvas un t.t. valstu puses. Aizsardzības min tik daudz naudas, kā vēl nekad un Amerika savus nevajadzīgos krāmus par labu naudu pārdod Latvijai….., kā vienmēr. Varbūt Ukrainai noderēs!!!!!!!!

Amnesty International
Amnesty International

Sauszemes robežas sargāt nedrīkst. Tās ir bēgļiem

Uldis
Uldis

LATVIJA IEGĀDĀSIES PRETKUĢU RAĶEŠU SISTĒMU “NAVAL STRIKE MISSILE”

Paga, vienu sistēmu vai vienu raķeti? Laikam jau gatavojamies šaut pa vienīgo krievu aviācijas bāzes kuģi?

Muldim
Muldim

Virsrakstā ir teikts “iegādāsies . . . sistēmu’.

āksti
āksti

viņi laikam vēl nezin, bet kuģi mēdz šaut arī pretī. Tas būs nākotnes “lessons learned hard way”

attīstība
attīstība

Es tiešām nesaprotu, atpalikusī Krievija pati var izstrādāt, ražot jaunus ieročus, ieskaitot raķetes, radarus, dronus, tankus, mikroshēmas, procesorus, navigāciju, mākslīgos pavadoņus, bet augsti attīstītās Baltijas valstis, kur kā tik paskaties ziņas, tā viss visu laiku attīstās, bet prot tikai uz parāda nopirkt to ko kāds cits kaut kur ir izstrādājis, vai arī ko kādam citam vairs nevajag. Kaut kā dīvaini.

saproti
saproti

Atpalikusī Krievija visu nošpiko no Rietumiem.

@saproti
@saproti

kas tieši ir viss, ko tieši tu sauc par visu? Tāpat ir lietas ko rietumi špiko no Krievijas.

Derdz
Derdz

Saproti, laikam greizsirdīgs uz tiem kas dara vairāk nekā par runāšanu

Ašerādens
Ašerādens

Vai arī šajā konkursā uzvarēja Rojas jahtkluba biedri?

Van Helsing
Van Helsing

Iespeejams. bet Tu jau nemaz nezini par Baldones Seenjotaaju Klubu ” Siivaa Beka “. Tur jau iistie pipari savaacas… ;-0

Mūsu sile
Mūsu sile

Ezeriņš (Lakučs) un Garisons (Kurnosovs) sāks atmazgāt Putjina naudu uz jūras?