Krievijas un NATO konflikts: BBC demonstrē iespējamo scenāriju

Krievijas un NATO konflikts
Kadrs no filmas "World War Three: Inside the War Room"

Lielbritānijas raidsabiedrība BBC trešdien, 3.februārī, demonstrēja filmu “World War Three: Inside Tha War Room”, kurā parādīja scenāriju, pēc kura varētu attīstīties iespējamais Krievijas un NATO konflikts.

Filmas sižeta pamatā ir situācija, kad Daugavpili savā varā sagrābj prokrieviski noskaņoti nemiernieki un konfliktā iejaucas amerikāņu – britu koalīcija, kā rezultātā pasaule nonāk uz visaptveroša kodolkara sliekšņa. Cilvēces glābēju lomā nonāk britu ministru kabineta locekļi. Darbība risinās Lielbritānijas Bruņoto spēku komandpunktā.

Konflikts sākas Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Otrā Pasaules kara laikā kritušo Padomju Armijas karavīru piemiņai veltīta pasākuma laikā grupai dalībnieku uzbrūk vairāki cilvēki maskās un ar Igaunijas karogiem. Pēc tam nemieri sākas arī citās vietās Igaunijā, kā arī kaimiņzemē Latvijā. Krievija provokācijās vaino Igaunijas valdību, paziņojot, ka tā ir iniciējusi uzbrukumus piemiņas pasākuma dalībniekiem.

Filmas autori norāda, ka sižets ir pilnībā izdomāts, tomēr balstīts uz notikumiem Ukrainas austrumos, un viņu mērķis bijis parādīt, kā varētu attīstīties notikumi jauna kara Eiropā gadījumā, ja izceltos Krievijas un NATO konflikts. Kā liecina filmas titri, filmas veidotāji ir aptaujājuši daudzus bijušos armijniekus un ekspertus, kas izteikuši savu viedokli par to, kāda varētu būt NATO atbildes reakcija uz iespējamo Krievijas agresiju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar