Ķelnes mērs atbildību par bēgļu seksuālajiem uzbrukumiem daļēji uzveļ vācu sieviešu plecos

bēgļi

Ķelnes mērs Henriete Rēkere preses konferencē, kas tika sasaukta saistībā ar Vecgada vakarā pieredzētajiem masveida, iespējams, bēgļu seksuālajiem uzbrukumiem vācu sievietēm, ierosināja jaunām sievietēm un meitenēm turēties pie zināma «uzvedības kodeksa», «lai ar tām nenotiktu šādas lietas». Rēkere paziņoja, ka šāds uzvedības kodekss tikšot publicēts tīmeklī, vēsta RP Online.

Cita starpā viņa ieteica sievietēm turēties «rokas stiepiena» attālumā no svešiniekiem. Tostarp viņa, kā arī policija atzina, ka uzbrucējus joprojām neesot izdevies identificēt.

Pilsētas galvas izteikumi nekavējoties izpelnījās asu kritikas vētru, kas pārņēmusi vācu sociālās saziņas vietnes internetā. Mirkļbirka «#einarmlänge» («rokas stiepiena attālumā») jau otrdienas vakarā bija kļuvusi par vienu no populārākajām vācu tviterī.

Gan varasiestādes, gan vadošie mediji acīmredzami šīs ziņas sākotnēji centās noklusēt un lielāko laikrakstu lapaspusēs informācija par notikumiem Ķelnē parādījās tikai pēc četrām dienām, kad vairs nebija iespējams izlikties nemanām sašutuma vilni, kas pārņēma sociālos medijus.

ZDF Atvainojas par faktu noklusēšanu

Vācijas sabiedriskā raidorganizācija ZDF trešdien atvainojusies par to, ka vilcinājusies ziņot par Ķelnē gadumijā notikušajiem Ziemeļāfrikas un arābu izcelsmes vīriešu masveida seksuāla rakstura uzbrukumiem sievietēm.

Vācijā valsts mēroga mediji par Ķelnē notikušo vardarbības vilni sāka ziņot tikai pirmdien pēcpusdienā, bet policija sākotnēji par šiem noziegumiem neziņoja vispār.

ZDF vakara ziņu programmas Heute («šodien») ziņu redaktori atvainojušies sociālajos medijos, ka par  bēgļu seksuālajiem uzbrukumiem vācu sievietēm Ķelnē nav ziņots pat pirmdienas vakara pārraidēs – četras dienas pēc notikumiem.

«Ziņu situācija bija pietiekami skaidra. Tas, ka netika pat ziņots par šiem notikumiem, bija kļūda,» Heute mājaslapā Facebook atzinis vecākā redaktora vietnieks Elmārs Tevesens.

Redaktori nolēmuši atlikt šo ziņu sižetu uz trešdienu, kad Ķelnes dome un policija jau bija sarīkojušas krīzes tikšanos saistībā ar Jaungada nakts uzbrukumiem, skaidroja Tevesens, atzīstot, ka tas «pavisam noteikti bija kļūmīgs lēmums».

Likumsargu saņemto iesniegumu skaits par uzbrukumiem gadumijā Ķelnes ielās trešdien pārsniedzis 100.

Sociālajos medijos labējā spārna komentētāji Ķelnes uzbrukumos vaino kancleres Angelas Merkeles valdību un tās īstenoto patvēruma meklētāju uzņemšanu – to skaits pērn sasniedza 1,1 miljonu.

Eiroskeptiķu partija«Alternatīva Vācijai» uzbrukumus raksturo kā «katastrofālās patvēruma un migrācijas politikas šaušalīgās sekas»

puaro.lv jau vēstīja, Jaungada naktī tikko uzņemtie bēgļi sarīkoja barbariskas vardarbības un ņirgāšanās nakti Vācijā.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: PR Online

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
beverina
beverina

Vinai nav normali ar galvu. Vai gaida savu reizi.Cinisms.