Tikko uzņemtie bēgļi sarīko barbariskas vardarbības un ņirgāšanās nakti Vācijā

bēgļi Vācijā

Vācijas pilsētās Vecgada vakarā notikuši masveida seksuāli uzbrukumi sievietēm, kurus īstenoja, pēc izskata spriežot, arābu izcelsmes jauni vīrieši, visticamāk – tikko valstī uzņemtie bēgļi.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs otrdien nosodījis masveida seksuālos uzbrukumus sievietēm Ķelnē Vecgada vakarā, bet vienlaikus brīdinājis nepadarīt visus bēgļus par grēkāžiem.

«Valsts nedrīkst pieļaut, ka cilvēki, kas mierīgi svin mūsu pilsētās, tiek pakļauti šādiem uzbrukumiem,» paziņoja ministrs.

Policija saņēmusi vismaz 90 sūdzības par seksuāliem uzbrukumiem un vienu izvarošanas gadījumu.

Pēc upuru teiktā, uzbrucēji bijuši no aptuveni 1000 vīriešu lielas grupas, kas atradās pie galvenās dzelzceļa stacijas un izskatījušies «arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes», paziņoja policijas priekšnieks Volfgangs Albers.

Vīrieši, kas darbojušies līdz pieciem cilvēkiem lielās grupās, sievietes ielenkuši, tām seksuāli uzbrukuši un aplaupījuši.

Policija pieļauj, ka šie uzbrukumi bijuši organizēti.

Notikušais ir šokējis Vāciju, kur lielais patvēruma meklētāju pieplūdums novedis arī pie ksenofobijas pieņemšanās spēkā un vairojis negatīvu attieksmi pret imigrantiem.

Arī Hamburgas policija ziņojusi par līdzīgiem uzbrukumiem, kas Vecgada vakarā notikuši slavenajā Sanktpauli kvartālā, un viens no kārtības sargiem atzinis, ka tā esot tikai aisberga virsotne.

Par dažiem līdzīgiem uzbrukumiem saņemtas ziņas arī no Štutgartes.

Mezjērs atzina, ka Ķelnē notikušie uzbrukumi rada «jaunu noziedzības dimensiju».

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka tam nevajadzētu novest pie situācijas, kurā visi bēgļi tiek uztverti ar aizdomām.

Arī Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss norādīja, ka policijai Ķelnē ir darīšana ar «pilnīgi jaunu organizētās noziedzības dimensiju».

Viņš uzsvēra, ka pilsētās nepieciešams pastiprināt drošību, lai iedzīvotāji «netiek bezpalīdzīgi pakļauti brutālai vardarbībai».

Ķelnes mērs Henriete Rekere un policija otrdien noturēja krīzes sarunas, lai vienotos par reakciju uz notikušajiem uzbrukumiem.

Ķelnes policijas priekšnieks Albers pēc sarunām paziņoja, ka policijai pagaidām neesot pavedienu, kas ļautu identificēt seksuālo uzbrukumu veicējus.

Tomēr viņš un Rekere atklāja vairākas detaļas šajā lietā, kas tagad piesaistījusi plašu mediju uzmanību.

Policija paskaidroja, ka Vecgada vakarā pie katedrāles ap plkst.21 bija sapulcējušies 400 līdz 600 vīriešu, kas lietoja alkoholu un šāva raķetes.

Pakāpeniski pūlis pieauga līdz 1000 cilvēkiem un kļuva arvien skaļāks, līdz ar to policija pieņēma lēmumu to izklīdināt.

Mieru izdevās atjaunot īsi pirms vieniem naktī, lai gan pilsētas centrā vēl arvien mazākās grupās bija manāmi vīrieši no izklīdinātā pūļa.

Kad ap vieniem policijā pienāca pirmie ziņojumi par seksuāliem uzbrukumiem sievietēm, policijas spēku vadītājs uz vietas deva rīkojumu visiem likumsargiem sapulcēties pie stacijas, lai brīdinātu, aizsargātu un pavadītu sievietes uz stacijas ēku, kur arī atradās policisti.

Ķelnes policijas priekšnieks noraidīja sākotnēji izskanējušās ziņas, ka uzbrucēju skaits bijis apmēram tūkstotis.

Viņš sacīja, ka uzbrucēji, spriežot pēc visa, atradušies aptuveni 1000 cilvēku lielajā pūlī, bet to, cik viņu bijis, nevarēja pateikt.

Albers apgalvoja, ka policijas spēki bijuši izvietoti pareizi un ātri reaģējuši uz notiekošo.

Neatbildēts pagaidām paliek jautājums, kā novērst līdzīgu notikumu atkārtošanos nākotnē.

Ķelnes festivāls februārī katru gadu piesaista vairāk nekā miljonu apmeklētāju.

Rekere pauda pārliecību, ka pastiprināta policijas klātbūtne lielos pasākumos atturēs potenciālos uzbrucējus no līdzīgu noziegumu pastrādāšanas.

Viņa piebilda, ka varasiestādēm labāk jāizmanto tie instrumenti, kas ir to rīcībā.

Rekere arī uzsvēra, ka pagaidām nekas neliecina, ka uzbrukumus pastrādājušas personas, kuras Ķelnē izmitinātas kā bēgļi.

Tajā pašā laikā kāds policists, kas Vecgada vakarā dežurējis pie Ķelnes stacijas, pilsētas laikrakstam «Express» iepriekš stāstīja, ka pats aizturējis astoņus aizdomās turētos. «Viņi visi bija patvēruma meklētāji, un viņiem bija uzturēšanās atļauju kopijas,» norādīja policists.

Savukārt Rekere norādīja, ka sievietēm Ķelnē jāpiedomā pie tā, kā samazināt risku, ka viņām var tikt uzbrukts. Internetā šis mēra ieteikums jau izpelnījies kritiku.

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka uzbrukumi sievietēm Ķelnē prasa skarbu likuma varas atbildi, un norādīja, ka jādara viss iespējamais, lai sauktu pie atbildības vainīgos, neskatoties uz to izcelsmi un pagātni.

Tikmēr daudzi vācieši sociālās saziņas vietnēs apsūdz nacionālos medijus mēģinājumos noklusēt šos noziegumus, jo tos pastrādājuši imigranti, un norāda uz faktu, ka laikrakstu lapaspusēs ziņas par notikušo parādījušās tikai pēc vairākām dienām.

https://www.youtube.com/watch?v=4F7MVGtT9VA

 Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: pasaules ziņu aģentūras

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
made
made

Pirms ielaišanas civilizētā pasaulē, kastrēt visus neandertāliešus.”More criminal” , no “all criminal” Tie ir jātur kā zvēri būrī. Padomājiet paši, kā justos mūsu dienās kāds viduslaiku ordeņbrālis. Tie jau gan bija civilizētāki par šiem pirmatnējo instinktu āboltārpiem, par cilvēķeļiem tos grūti nosaukt. Cilvēku no lopa atšķir prāts.Jā, jā redzu pilns ar IT speciālistiem, mikroķirurgiem…u.t.t.,u.t.j.pr. Piekritīšu tai mērenei, ka sievietes pašas vainīgas, ko nenēsā līdzi individuālās pašaizsardzības “mantiņas”? Vai neko nav dzirdējušas par piparu gāzes baloniņiem, tas tā vieglākā formā. Nevaru te visu uzskaitīt.

es pats
es pats

Eiropiešiem ir jāsaņemās. Stingrākus un efektīvākus sodus šiem bēglēniem vajadzētu. Kaut vai izsūtīšanu uz izcelsmes zemi.

Kārlis
Kārlis

Tas ir tikai sākums, drīz būs trakāk! Ko gan var gribēt kad barbaru pūļus ielaiž kārtīgās valstīs..