Kažociņš: Krievija varētu mēģināt kaut ko darīt arī mūsu reģionā, jo “mēs esam ievainojami”

Latvijā mums jābūt gataviem, ka jau ilgstoši novērotie hibrīduzbrukumi no Krievijas puses varētu tikt nopietni pastiprināti, intervijā laikrakstam “Diena” paudis kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

Kažociņš piekrīt no SAB 2023.gada darbības pārskata izrietošajam secinājumam, ka Latvijai ir jākļūst uzmanīgākai pret Krievijas centieniem ietekmēt mūsu informatīvo telpu. Īpaši, ja Krievijai sāks iet slikti Ukrainā, tā varētu mēģināt kaut ko darīt arī mūsu reģionā, jo “mēs esam ievainojami”, uzskata bijušais SAB vadītājs, atgādinot, ka no Kremļa viedokļa Latvija ir vissvarīgākā no Baltijas valstīm, jo, ja Latviju var kontrolēt militāri vai politiski, Lietuvā un Igaunijā ir daudz sarežģītāki apstākļi.

“Tādēļ mums jābūt gataviem, ka jau ilgstoši novērotie hibrīduzbrukumi varētu tikt nopietni pastiprināti,” uzsver Kažociņš.

Viņš norāda, ka tādā gadījumā Latvijas pirmā aizsardzības līnija, ļoti iespējams, būs iekšlietu struktūras, un ļoti slikti, ka šī gada budžetā to vajadzībām atkal netika atrasti pietiekami līdzekļi.

Intervijā “Dienai” Kažociņš atzinīgi izsakās par SAB gada pārskatu un atzīst, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins ir salauzis iedomāto sabiedrisko nolīgumu ar Krievijas sabiedrību, ka tā nejauksies politikā, bet viņš par to valstij nodrošinās lēnu, bet tomēr pozitīvu labklājības attīstību katru gadu.

Bijušais SAB direktors pieļauj, ka pēc marta vidū gaidāmajām Krievijas prezidenta “vēlēšanām” kaimiņzemē varētu notikt nākamais atklātais mobilizācijas vilnis, un tas viss varētu radīt lielu iekšējo spriedzi ne tikai tautā vien.

“Tauta ir tā nospiesta, ka diez vai mēs varētu redzēt kaut kādu sacelšanos, un tas arī ir SAB ziņojumā minēts, bet viņi arī pareizi norāda, ka parādās arvien vairāk diskusiju Krievijas elitē par to, kāda būs situācija pēc Putina. Jo viņi labi saprot, ka Putina gājiens Ukrainā ir neiedomājama kļūda, no kuras viņam atpakaļceļa vairs nav, un tas ved uz problēmām vidējā un ilgtermiņā Krievijai. Tādēļ viņi aiz Putina muguras sāk nopietni runāt, ko darīt, lai viņi nezaudētu savu varu un savu naudu,” norāda Kažociņš.

Pēc viņa teiktā, elitēm kara apstākļos ir iespēja gūt labumu, pārņemot aizgājušos ārzemju uzņēmumus, un arī pelnīt no kara ekonomikas, bet tas ir īslaicīgi. Jautājums esot, cik droši un ilglaicīgi Krievijas elite šādu stāvokli varēs saglabāt. Tas visvairāk uztraucot Krievijas elites pārstāvjus, kuriem ir vara un nauda.

“Tāpat Krievijas eliti uztrauc iespējama interešu šķelšanās, jo ir taču tādi, kas uzskata, ka Putins nepietiekami agresīvi karo Ukrainā, bet ir arī tādi, kas uzskata – ja Krievija turpinās šādā garā, nekādas nākotnes perspektīvas valstij nebūs, tādēļ jāatrod iespēja šo karu izbeigt un atgriezties pie normalitātes arī attiecībās ar Rietumiem,” intervijā laikrakstam “Diena” ar savu redzējumu par Krievijā notiekošo dalījies Kažociņš.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Šitie parazītiskie ībļi sen bija jāaizdzen uz Mātzemi.
Bet nu šitā pajolu tautele…

Tă vis i
Tă vis i

Cits prezidents spēlē ar puišeļiem dambreti , cits izklāsta savas valsts attīstību līdz 2030 gadam !

LInda
LInda

Nav pamata satraukties vaonigie un viedie podziņspie’dēji atrisināja srateģisko prioritāti – stambula sagrās visus, pati galvenā prorit’te ir paveita. Štrunts tur par pretvalstiskām darbībām žoga novilcināšanā vai militaŗā dienesta attīstībā, pašvaldibu pogigisms par bumbu patvetnem gadem ilgi ir tikai pašsaprotams Par to k’da aktivitāte dzimumu atpazīšanā un partnerībā, k’ds izraviens skolotāju gatavošanā lai tie nespētu prasīt neko vairāk par 10% zināšanu un tie tamponu automāti kā panākuma uzskates līdzēkis

Kaža
Kaža

Dzirdēju no tv,ka Ukrainu drīkstot bradāt krievu zābaks un NATO nekad savu zābaku nesperšot Ukrainā,lai glābtu savu draugu no valsts iznīcības.Tā arī nesapratu,kādēļ no Latvijas tiek raidīts tāds solījums Kremlim.

Ula
Ula

Tāpēc jau labu laiku vairs nav saprotams, kas ir LSM, un ko tas veidojums par valsts naudu pārstāv.