Kanāda apliecina gatavību ieguldīt 2,6 miljardus dolāru Latvijas aizsardzībā

Kanādas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta prognozi šim un nākamajiem gadiem, un budžeta projektā ir apliecināta gatavība sešu gadu laikā ieguldīt Latvijas aizsardzībā vairāk nekā 2,6 miljardus Kanādas dolāru (ap 1,73 miljardi eiro), vēsta lsm.lv

Šovasar vizītes laikā Latvijā šādu apņemšanos pauda Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. Kanāda arīdzan apņēmās līdz 2026. gadam vairāk nekā divkāršot Latvijā izvietoto karavīru skaitu.

Kanādas ieguldījums Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā ir daļa no kopējiem NATO valstu centieniem pastiprināt alianses austrumu flanga aizsardzību. Šis jautājums kļuvis īpaši aktuāls pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

Kanādas valdības publicētais budžeta projekts paredz, ka 2023./2024. budžeta gadā operācijai “Reassurance” atvēlēti 417 miljoni Kanādas dolāru (277 miljoni eiro).

2024./2025. budžeta gadā attiecīgā summa būs 802 miljoni Kanādas dolāru (534 miljoni eiro), bet 2025./2026. gadā tā sasniegs 872 miljonus Kanādas dolāru (580 miljonus eiro).

Pēc tam vēl trīs nākamos gados šai operācijai plānots piešķirt pa 178 miljoniem Kanādas dolāru (118 miljoni eiro) gadā.

Tādējādi sešu gadu laikā kopējā summa sasniegs 2,625 mijardus Kanādas dolāru (1,75 miljardi eiro).

Jūlijā pirms NATO samita Viļņā vizītē Latvijā bija ieradies Kanādas premjers Trudo un aizsardzības ministre Anita Ananda, kas parakstīja vienošanos ar Latviju par Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim.

Latvijā pašlaik izvietoti ap 1000 Kanādas karavīru, bet tuvāko gadu laikā šo skaitu plānots palielināt līdz 2200 kanādiešu karavīru.

Kanādas armijai tā ir lielākā starptautiskā misija.

Kanādas premjers Trudo pagājušonedēļ, apsveicot Latviju valsts svētkos, uzsvēra, ka Kanādu un Latviju vieno tādas kopīgas vērtības kā brīvība, demokrātija un likuma vara, kā arī abpusēja apņemšanās stiprināt transatlantisko drošību.

10. novembrī kļuva zināms, ka Kanāda izpildījusi solījumu par 15 kaujas tanku “Leopard 2” izvietošanu Latvijā.

Kanādas budžeta projektā iekļauta arī turpmāka militārā palīdzība Ukrainai. 2023./2024. budžeta gadā šim mērķim paredzēts atvēlēt 816 miljonus Kanādas dolāru (543 miljoni eiro), 2024./2025. gadā tam piešķirs 318 miljonus Kanādas dolāru (212 miljoni eiro), bet 2025./2026. gadā tiek plānots 197 miljonus Kanādas dolāru (131 miljons eiro) liels atbalsts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
urlām nepatīk
urlām nepatīk

Bet urlas neviens civilizētā pasaulē vairs neņem vērā.

Veļasmašīna
Veļasmašīna

Un cik liels būs otkats? Kanādas nodokļu maksātāji jau nevarēs izkontrolēt kur tā summa Latvijā paliks. Varbūt turpat Kanādā uz vietas tiks sadalīta, pat līdz Latvijai neatnāks, nebūs pat Kanādas “Jurašs” uz Latviju jāsūta lai te pieskatītu naudu, lai nepazūd.

Arvids
Arvids

Tad jau Latvijas karogā tur vidū tajā baltajā joslā lepni gozēsies kļavaslapa.

Yes
Yes

Ā, tad redz kāpēc to koordinācijas kapitālsabiedrību vajag😁

Jeblonskis
Jeblonskis

Parazītiskie otkatiski vienkārši piešļāca bikses, komplektā ar nelielu infarktu.

grūbu putras zvaigzne
grūbu putras zvaigzne

Būvnieku kartelis saausās! Ne tikai EU fondu apgūšana, bet arī CAN – izklausās uzbudinoši…Tagad jāstrādā pie konkursu izsludināsanas dokumentiem.