“Islāma valsts”: to nedrīkst novērtēt par zemu, brīdina pētnieks

Islāma valsts

Teroristu organizācija «Islāma valsts» («Daesh») ir salīdzināma ar nāves kultu, tomēr nevajadzētu to novērtēt par zemu un uzskatīt tikai par «garīgi trako», kas gatava labprātīgi doties nāvē reliģisko apsvērumu dēļ, lekcijā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātiem atzina Telavivas Universitātes Mošes Dajana Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu pētījumu centra vecākais pētnieks Pols Rivlins.

Deputāti pētniekam jautāja, vai «Islāma valsti» militārā ceļā ir iespējams uzvarēt. Rivlins uz to atbildēja, ka ar militāro spēku apvienošanu un militārā potenciāla izmantošanu varētu atkarot tās kontrolētās teritorijas, tomēr «Islāma valsts» turpinātu eksistēt ideoloģiskā līmenī un varētu turpināt rīkot teroraktus.

«No vienas puses, ja mēs apvienojam militāros spēkus un potenciālu, mēs varētu atkarot «Islāma valsts» kontrolētās teritorijas, bet tas atkal nozīmētu, ka «Islāma valsts» turpinātu eksistēt kaut kādā ideoloģiskā līmenī. Viņi turpinātu izplatīt savu ideoloģiju, piemēram, sociālajos tīklos. Tāpat viņi mierīgi varētu īstenot teroraktus, jo viņi to varētu pamatot ar veco labo argumentu par kalifāta kārtības atjaunošanu», norādīja pētnieks.

No otras puses, tagad nevajadzētu uzskatīt, ka nav jēgas teritoriju atkarošanai. «Jebkurā gadījumā, ja viņiem tiktu atņemta kontrole pār teritorijām, pilsētām, naftas iegulām, tas jau būtiski samazinātu viņu spējas,» piebilda Rivlins.

Rivlins piekrīt «Islāma valsts» salīdzināšanai ar nāves kultu, kas ir diezgan precīzs apzīmējums. «Tajā pašā laikā mums tomēr nevajadzētu to novērtēt par zemu un uzskatīt tikai par nāves kulta piekritēju – kaut kādu garīgi trako, kurš gatavs labprātīgi doties nāvē reliģisku apsvērumu dēļ,» uzsvēra pētnieks.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar