Izstrādāti jauni NATO aizsardzības plāni Baltijas valstīm un Polijai

baltijas valstis

Reaģējot uz Krievijas agresijas Ukrainā radīto apdraudējumu, ir izstrādāti jauni NATO aizsardzības plāni Baltijas valstīm un Polijai. 

Mainoties alianses pozīcijai, jaunie plāni paredz reģiona aizsardzību no iespējama uzbrukuma pirmās dienas. Iepriekšējā pieeja paredzēja, ka Baltijas valstīm jāmēģina atturēt Krievijas ofensīvu līdz sabiedroto spēki varētu ierasties palīgā.

NATO joprojām gatavo dokumentus nākamajā nedēļā gaidāmajam samitam Viļņā, tomēr vienošanās par alianses jaunajiem reģionālās aizsardzības plāniem ir panākta, trešdien paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks. 

“Dokumentu pabeigšana sākās pagājušajā nedēļā vai sākas šodien,” Anušausks teica žurnālistiem, piebilstot, ka darbs turpinās. 

Lietuvas aizsardzības ministrs paskaidroja, ka ir vienošanās par reģionālās aizsardzības plānu saturu un militāro novērtējumu, tomēr dažām valstīm ir rezervēta attieksme citos jautājumos, tādēļ dokumentu apstiprināšana tiek aizkavēta, lai vienotos par pieņemamu formulējumu citos dokumentos. 

“Tomēr es vēlreiz uzsveru, ka no militārā viedokļa un par reģionālās aizsardzības plāniem nav nekādu papildu militāro komentāru,”
pauda Anušausks. 

NATO samits Viļņā notiks 11. un 12. jūlijā.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
maita
maita

Varētu jau uztaisīt kādu pasmagu slazdu tiem fufaikniekiem. Ja labi sanāks vairs nelīdīs.