Igauņu izlūki: Krievija plāno dubultot pie Igaunijas un Somijas dislocēto karavīru skaitu; šis solis jāuzlūko kā Krievijas gatavošanās militāram konfliktam ar NATO tuvākajā desmitgadē

Krievija

Krievija gatavojas militārai konfrontācijai ar Rietumiem tuvākās desmitgades laikā, otrdien, 13. februārī paziņoja Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests norādot, ka to varētu atturēt bruņoto spēku palielināšana.

Arvien vairāk Rietumu amatpersonu ir brīdinājušas par militāriem draudiem no Krievijas valstīm, kas atrodas NATO austrumu flangā, tā aicinot Eiropu gatavoties palielināt bruņošanos.

Igaunijas izlūkdienesta priekšnieks Kaupo Rosins sacīja, ka novērtējuma pamatā ir Krievijas plāni dubultot bruņoto spēku skaitu pie tās robežas ar NATO dalībvalstīm Somiju un Baltijas valstīm Igauniju, Lietuvu un Latviju.

“Krievija ir izvēlējusies ceļu, kas ir ilgtermiņa konfrontācija. Kremlis, iespējams, paredz iespējamo konfliktu ar NATO tuvāko desmit gadu laikā,” žurnālistiem sacīja Kaupo Rosins, kad tika publiskots Igaunijas nacionālās drošības draudu ziņojums.

Krievijas militārais uzbrukums ir “ļoti maz ticams” īstermiņā, viņš sacīja – daļēji tāpēc, ka Krievijai ir jāuztur karaspēks Ukrainā.

Igaunija un pārējās Baltijas valstis ir palielinājušas savus militāros izdevumus par vairāk nekā 2% no sava IKP pēc tam, kad Krievija 2014. gadā anektēja Krimu, un NATO sabiedrotie ir palielinājuši savu klātbūtni šajās valstīs.

Vācija pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara plāno līdz 2027. gadam Lietuvā izvietot 4800 karavīrus, un Rosins atzīst, ka NATO un tās sabiedrotie virzās pareizajā virzienā, lai cīnītos pret Krievijas draudiem.

Igaunijas izlūkdienesta priekšnieks nesagaida Krievijas izrāvienu Ukrainā pirms tās prezidenta vēlēšanām martā, jo šī mērķa sasniegšanai tai būtu jāmobilizē ievērojami vairāk karavīru.

Krievijas spējas nodrošināt munīciju savam karaspēkam joprojām ir lielākas par Ukrainas spējām, un, ja Rietumu atbalsts netiks saglabāts vai palielināts, Ukraina, visticamāk, nespēs mainīt situāciju kaujas laukā, viņš piebilda.

Avots: Foreign Intelligence Service: Russia’s offensive capabilities near Estonia to increase | News | ERR

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Warfare
Warfare

SO WHAT? Kur tad šiem to armiju turēt? Sibīrijā, vai? Nav jēgas, ja nāks ķīnieši, nekādi brumotie spēki nelīdzēs. Tātad viss loģiski.

Galka
Galka

Bet ja NATO lien virsū , drošībai jābūt !

Kārlis
Kārlis

Pasaki vienu vietu kur NATO ir “ielīdis” Krievijas teritorijā? Toties krievi okupē vairāku valstu teritorijas.

Te būs
Te būs

Nato visu laiku dauza vājākas valstis (Irāka, Sīrija, Jemena, Afganistāna, …). Pat Latvija palīdzēja. Tramps ir bijis vienīgais ASV prezidents, kura prezidentūras laikā amerikāņi nav sākuši jaunu karu – Fakts. Tagad kad krievs dara citā valstī tieši to pašu ko rietumu sabiedrotie visu laiku darījuši tad pēkšņi sašutums, viss ir aizmirsies ko paši darījuši. Manas dzīves laikā nav bijis neviens mēnesis, kad NATO sabiedrotie nebūtu karojuši kādā valstī. Tā ka nevajag muldēt.

leģionārs
leģionārs

Viens latvietis ir 10 krievu vērts.

Kā jau pirms visiem kariem
Kā jau pirms visiem kariem

tieši tāpat kā Ukrainā. Pirms visiem kariem tādi teksti ir bijuši. Slaidiņš arī apstiprinās – viens ukrainis 10 krievu vērts. Tikai nez kāpēc Ukrainā nespēj saķert vīriešus pietiekamā skaitā priekš frontes, neskatoties uz to ka vīriešus no valsts ārā nelaiž.

Realpolitics
Realpolitics

Toties nez kāpēc viņu sportisti visur piedalās. Lai tak mauc karot. Iesaku aizliegt tiem piedalīties jebkādās sacensībās. Lai neapgrūtina valsts kasi. Zaļais tak teica, ka katra grivna vajadzīga frontei., vai ne?

Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Es uzskatu ka vajag mūdīgi būvēt lamatas megapingvīniem no Aļaskas.
Tas ir reāls drauds.
Un iedodiet miljardu man, pa to ka es atsūkāju dindli Marsijas princesei, lai tā neuzbruktu šai planētai.