Igaunijas premjerministre: Šobrīd NATO plāni Baltijas aizsardzībai ir nepietiekami

NATO Baltijas valstis

Igaunija tiktu “noslaucīta no kartes” Krievijas iebrukuma gadījumā, jo pašreizējie NATO Baltijas valstu aizsardzības plāni nav pietiekami to aizsardzībai. Par to brīdinājusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa intervijā izdevumam “Financial Times” un citiem ārvalstu medijiem,
vēsta LTV Ziņu dienesta raidījums “Panorāma”.

Kallasa izteicās, ka

esošie NATO alianses aizsardzības plāni Baltijas valstīm paredz to sākotnēju ieņemšanu un pēc tam atbrīvošanu 180 dienu laikā.

Igaunijas premjere atzīmēja, ka patlaban ir pagājušas tikai mazliet vairāk nekā 100 dienas kopš Krievija sāka iebrukumu Ukrainā. Kallasa piebilda, ka, ja salīdzinām Ukrainas un Baltijas valstu izmēru, tad tas nozīmētu “pilnīgu [Baltijas] valstu un mūsu kultūras iznīcināšanu”, viņas teikto citē “Financial Times”.

Kallasas izteikumi izskan pirms nākamnedēļ gaidāmā NATO Madrides samita, kurā Igaunija, Latvija un Lietuva pieprasa būtiski palielināt NATO sabiedroto klātbūtni Baltijas valstīs.

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) Latvijas Televīzijai sacīja, ka viņam neesot šaubu par sabiedroto un NATO garantijām, un Baltijas valstu aizsardzības plāni tiek nepārtraukti uzlaboti.

Ministrs uzsvēra, ka NATO plānus publiski neapspriedīs, un Igaunijas premjeres izteikumus nosauca par nevietā esošiem: “Es esmu nedaudz kritisks par šādiem izteikumiem pašreizējos apstākļos. Jo, protams, ka ir skaidrs, ka situācija attiecībā ar Krieviju nebūt nav viegla, gan ņemot vērā to, kas notiek Ukrainā ar Krievijas iebrucējiem, gan visu pārējo. Bet vienlaikus mēs esam pāris dienas pirms Madrides samita. Mēs ļoti nopietni strādājam ar mūsu sabiedrotajiem par to, kādas detaļas mums ir varbūt jāmaina, kas mums jāuzlabo attiecībā uz 5. panta īstenošanu, ja nu gadījumā tāda situācija būs.

Līdz ar to es domāju, ka šeit drīzāk ieteiktu gan mūsu kolēģiem Igaunijā, gan citur varbūt kopā ar mums strādāt aizkulisēs. Bet pašreiz, pirms NATO samita, šāda veida runas par plāniem ir vienkārši, manuprāt, nevietā. Jo ir pilnīgi skaidrs, ka runas par plāniem vai par NATO veidiem, kā tā varētu atbildēt uz iespējamu Krievijas draudu vai kā citādi – tā nav lieta, par ko mēs diskutēsim avīzēs.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hmm
hmm

Vai nevarētu aizvākt to nelgu Pabriķi? Nelabi metās no tās starppartiju staigules.

Nu tad beidzot
Nu tad beidzot

Beidzot apskaidrība ir nonākusi par kara ar Krieviju piekritējiem. Izrādās, ka karošana nebūs Krievijā, bet tepat Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Kas to būtu domājis! Vai tad NATO nevar pārrakstīt tos plānus un vismaz uz papīra kara darbību pārcelt uz Krievijas teritoriju?

gramofons
gramofons

Nepadosimies! Mūsu armijas virspavēlnieks Levits būs armijas priekšgalā!

Levis
Levis

Nu bet tak.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Ja ieņems jebkurā gadījumā, proti ar pretošanos vai bez, tad labāk bez pretošanās jo tad pilsētas (ēkas, infrastruktūra utt) paliks neskartas un cilvēkiem būs kur dzīvot un strādāt. Bet tad rodas jautājums par LR armijas vajadzību kā tādu?!

Čiks
Čiks

Būs kā bija. Armiju apšaus un iznīcinās un ienāks citi puiši un meitenes ar kuriem precēties.

fuksofons
fuksofons

Neceļam pamiku! Stoltenbergs: tūlīt uz Latviju nosūtīsim vēl 40 000 karavīsu!

marinēts
marinēts

Vot tas ir vareni! Vismaz 180 dienas pabūsim KF guberņas statusā!

Derdz
Derdz

Ieņems, atbrīvos, utt, bet kara darbība notiks tieši šeit, un kara laikā visādi varbūt, un ar tiem solījumiem, un plāniem paši zināt kā var sanākt

Ģirts
Ģirts

Tik mazas valstiņas, bet nevar pozicionēt vienu nostāju. Tas labu iespaidu noteikti nepalielina NATO partneru priekšā.

Kucīte
Kucīte

Kas tie par sūda partneriem? Lasīji ? 180 dienas. Par to laiku te puse būs nosisti, otrā puse izdrāzti un aplaupīti pliki, pēc tam vēlreiz izdrāzti .

Duksis
Duksis

Un jāpatur prātā, ka atkarot ir daudz, daudz grūtāk nekā noturēt. Tas nozīmē, NATO pakalkulēs un secinās – te jau viss ir nokavēts, atkarošana prasīs ļoti daudzas nebaltiešu dzīvības un milzu resursus. Bez tam, tas jau kādreiz krievam ir piederējis, tā kā labāk lai savāc un beigta balle.