Igaunijas aizsardzības ministrs: Krievijai joprojām šobrīd ir pietiekami daudz spēju un kapacitātes radīt draudus Baltijas valstīm

Lai arī Krievija šobrīd ir novājināta pašas sāktā kara Ukrainā dēļ, tai joprojām ir pietiekami spēju radīt draudus Baltijas valstīm, un mums ir jābūt gataviem dažādām situācijām, intervijā LTV raidījumam “Pasaules panorāma” teica Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs.

“Jau pagājušajā gadā Madridē visas NATO dalībvalstis skaidri un gaiši deklarēja, ka vienīgais drauds aliansei ir Krievija. Tāpēc mums ir jābūt ļoti skaidram, ka NATO austrumu flangs, ieskaitot Baltijas valstis, ir NATO priekšdurvis. Un tās ir jātur aizslēgtas. Kad priekšdurvis ir aizslēgtas, mēs mājās varam justies droši,” atbildot uz jautājumu, vai ir reāla iespēja, ka Krievija varētu uzbrukt Baltijas valstīm, teica Pevkurs.

“Mēs to redzam šādi, un mums ir jābūt skaidram –

kaut Krievija šobrīd Ukrainā ir novājināta, viņiem joprojām ir pietiekami daudz spēju un kapacitātes radīt draudus Baltijas valstīm.

Un tāpēc mums ir jābūt gataviem novērst šādus draudus, lai atturētu Krieviju, un jāpalielina mūsu aizsardzības budžets un spējas.”

“Šādiem draudiem mums ir jābūt gataviem jau šodien. Un mēs esam. Tas ir galvenais vēstījums. Nav nozīmes tam, ko dara Krievija, – mēs esam gatavi aizsargāt mūsu cilvēkus un esam gatavi aizsargāt mūsu zemi. Un mēs arī esam gatavi aizsargāt mūsu reģionu. Protams, vēl ir daudz mazu detaļu, kas mums vēl ir jādara.

Liela daļa no tā ir arī reģionālā drošība, kas nozīmē, ka tad,

kad NATO pievienosies Somija un Zviedrija, tas palielinās mūsu reģionālo drošību. Tas Baltijas jūru padarīs par NATO iekšējo jūru.

Mums vēl jāsper daudz soļu, bet vēlos ļoti skaidri pateikt visiem cilvēkiem Baltijas valstīs – mēs esam gatavi aizsargāt mūsu valstis un mūsu tautas,” intervijā teica Igaunijas aizsardzības ministrs.

Visu interviju var noskatīties ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ZZZ
ZZZ

Krievu cūkas slimo ar imperiālismu un nacismu.

Līdzēt vajag
Līdzēt vajag

Diemžēl līdz tās ļaunuma impērijas agonijai ir vēl tālu…. te visiem ir jāpalīdz

Šmēlerte
Šmēlerte

Nav nekādu Baltijas valstu. Ir Polijas un Lietuvas savienība. Somijas un Igaunijas brāļu un māsu tautas. Un ir Baltkrievija – Latkrievija kā buferzona starp Krieviju un Eiropu.

Ha Ha
Ha Ha

Šitais labs! Bet, kad Lietuvā bija nemieri, tad viena no nemiernieku prasībām bija apvienošanās ar Baltkrieviju. Tā ka leiši mums priekšā un Polija paliek bezšā .

Андрис Бальшой
Андрис Бальшой

Есть прибалтийские страны