Igaunija saņēmusi modernāko ieroču sistēmu, kuras rādiuss nosedz visu Baltijas jūru

Igaunija saņēmusi mobilo augsto tehnoloģiju pretkuģu raķešu sistēmu “Blue Spear 5G SSM”. Tās rādiuss nosedz gandrīz visu Baltijas jūru, piektdien paziņoja Igaunijas Aizsardzības ministrija.

“Blue Spear 5G SSM” ir Igaunijas Aizsardzības spēku modernākā un inovatīvākā ieroču sistēma, kas spēj darboties jebkādos laikapstākļos dienā un naktī, ļaujot trāpīt mērķim ārpus redzamības līnijas. Raķete spēj sasniegt mobilu vai stacionāru mērķi 290 kilometru attālumā, informēja ministrijā.

Kaujas galviņā ir izmantots aktīvs radara noteikšanas meklētājs, precīzas uz INS balstītas navigācijas iespējas un spēcīga sistēma, kas ir aizsargāta pret GPS traucējumiem, un maksimālas precizitātes mērķa iegūšana.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs uzsvēra, ka jaunā pretkuģu raķešu sistēma būtiski paplašina Igaunijas aizsardzības spēku darbības rādiusu un pastiprinās potenciālā agresora savaldīšanu.

Savukārt Igaunijas Jūras spēku komandieris kapteinis Johans Eliass Seljamā teica, ka “Blue Spear 5G SSM” kopā ar jūras mīnām tuvākajās desmitgadē būs Igaunijas jūras aizsardzības pamats.

Mobilo pretkuģu raķešu sistēmu “Blue Spear 5G SSM” Igaunijai piegādāja Izraēlas un Singapūras kopuzņēmumu “Proteeus Advanced Systems”.

Finansējumu pretkuģu raķešu sistēmai Igaunijas valdība piešķīra 2020.gadā. Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs un “Proteeus Advanced Systems” līgumu parakstīja 2021.gadā. Projektā ir iesaistīta arī Igaunijas aizsardzības rūpniecības kompānija “Prolift”, kas pielāgo kravas automašīnas, lai raķešu sistēma būtu mobila.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fannie Mae
Fannie Mae

Lūk, un tad vēl tos helikopterus un pāris duču zviedru gripenu, un drošība būs jau krietni lielāka.

ruksis
ruksis

Uz Maskavu arī varēs aizlaist, ja Putlers uzbrūk.

Patvaļkaliņš, joptv.
Patvaļkaliņš, joptv.

Pag, ta jau mums nau jāpērk! Zaibis!

nav pateikts cik tad tās raķetītes ir
nav pateikts cik tad tās raķetītes ir

un cik tad tās raķetītes tai superdārgajai sistēmai ir atļāvušies? Par pašu galveno, raķešu skaitu neviena vārda. Vai vismaz vienu raķeti bez starptautiskajiem aizdevējiem var atļauties paši nopirkt? Vai arī tagad veselības aprūpe un skolu slēgšana Igaunijā būs tāda pati kā Latvijā :DD

zaldāts
zaldāts

Tas tev nav jāzina, Vaņa.

Warfare
Warfare

Raķetītes vai ne, bet šāda iekārta diemžēl ir arī labs MĒRĶIS pretiniekam vai diversantam….

Gregors
Gregors

Un tu sapņoji ka tev skaitu un vēl atrašanās vietu pateiks.

Buļ buļ traļā
Buļ buļ traļā

Ui, kā sarkankarogotā flote jau var gatavoties iet pa kreisera Maskava un Melnās jūras flotres taku.