Igaunija gatavo iedzīvotāju aizsardzības plānu X stundai

Igaunija

Igaunija daudz nopietnāk sākusi izstrādāt valsts iedzīvotāju aizsardzības koncepciju dabas katastrofas vai militāra uzbrukuma gadījumam, ceturtdien vēstīja laikraksts «Eesti Paevaleht».

Igaunijas valdība pagājušā gada nogalē nolēma izstrādāt rīcības plānu dabas katastrofas vai militāra uzbrukuma gadījumam. Tam ir nepieciešamas iedzīvotāju aizsardzības programmas, kas nav paredzētas tikai dabiskas vai tehnoloģiskas izcelsmes krīzēm, bet ir saistītas arī ar valsts drošību un aizsardzību.

No Iekšlietu ministrijas un Valsts kancelejas amatpersonām izveidotās darba grupas iedzīvotāju aizsardzībai vadītājs Margo Klaoss paziņoja, ka runāt par iedzīvotāju aizsardzību ir nozīmīga militārās savaldīšanas sastāvdaļa un to nevajadzētu uzskatīt par signālu, ka ir gaidāms karš.

Plānam ir jāpalīdz garantēt, ka iedzīvotāji, pašvaldības un valsts ir gatava pamatpakalpojumu pārrāvumam un drošības apdraudējumam. Plāns ietvers rekomendācijas par krājumiem, kurus ģimenēm vajadzētu nodrošināt, lai tās varētu izdzīvot krīzes situācijā, tostarp pārtiku, dzeramo ūdeni, medikamentiem un higiēnas precēm. Ģimenēm tiek ieteikts vienoties par vietu, kur doties gadījumā, ja tiek pārrauta pamatpakalpojumu nodrošināšana, piemēram, siltumapgāde pilsētas dzīvoklī.

Klaoss norādīja, ka plānā arī būs paredzēts pašvaldībām veidot pārtikas un ūdens krājumus.

Iedzīvotāju aizsardzības plāns skars arī mācību iestādes. Ģimnāzijās jau pašlaik ir fakultatīvās nodarbības valsts aizsardzībā, stāstīja Klaoss, norādot, ka tiks atjaunota valsts aizsardzības programma, lai tā ietvertu arī iedzīvotāju sagatavošanu krīzēm. Par šo tēmu plānots sākt runāt jau pamatskolas klasēs.

Plāna sākotnējo versiju izskatīšanai valdībā paredzēts iesniegt nākamā gada sākumā.

Ja arī jūs zināt, kas jādara krīzes situācijā, dalieties ar to komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar