Hibrīdkara pazīmes vērojamas arī Latvijā, norāda Sārts

Jānis Sārts

Kopējā situācija pasliktinās, un arī Latvijā vērojamas hibrīdkara pazīmes, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” trešdien atzina NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Sārts norādīja – nevajag uztvert, ka hibrīdkarš ir tikai tas, kas notiek Ukrainā un Krimā. Hibrīdkarš var arī nenonākt līdz reālai militārai darbībai.

Kopumā gan situācija pasliktinās, un hibrīdkara pazīmes vērojamas arī pie mums, atzina NATO centra direktors. Tāpat šīs pazīmes pastiprinās arī Centrālajā Eiropā un Skandināvijas valstīs.

Turklāt redzams, ka, neraugoties uz Krievijā samazinātu budžetu un izdevumiem, tiek atvēlēta nauda tādam propagandas projektam kā “Sputnik”. Tas norāda uz Krievijas propagandu, sacīja Sārts.

Taujāts par cīņu ar šādiem propagandas projektiem, viņš ieteica, ka vislabākā metode ir tos ignorēt. Turklāt tā saturs neesot ievērības cienīgs.

Lai gan šādu interneta vietni var mēģināt bloķēt, Sārts atzīst – iespējams rast vieglus tehniskus risinājumus, lai to apietu. Interneta vidē būtu vairāk jāskatās, kā iespējams risināt cēloņus, bet vietnes bloķēšana nenesīs cerētos augļus. Kā piemēru viņš minēja teroristiskās organizācijas “Daīš” aktivitātes, kuras pasaulē tiek bloķētas internetā, bet informācija aizvien pastāv.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar