Graube par lēmumu pamest NBS: Nevajag meklēt sazvērestības teorijas

Graube NBS

Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube intervijā LNT Ziņām apgalvoja, ka lēmums pirms pilnvaru termiņa beigām pamest armijas vadību esot brīvprātīgs. Sazvērestības teorijas nevajagot meklēt.

Pirms diviem gadiem Saeima Raimondu Graubi NBS komandiera amatā apstiprināja uz atkārtotu četru gadu termiņu. Tas beidzas 2018. gadā. Taču Graube Valsts prezidentam Raimondam Vējonim lūdzis viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Šodien šo iesniegumu zināšanai pieņēmusi arī Nacionālā drošības padome.LNT Ziņu sazvanīts, Raimonds Graube norādīja, ka tas esot viņa brīvprātīgs lēmums, par kuru savu politisko vadību informējis jau pusgadu iepriekš. Līdz ar to viņa iesniegums nav bijis nevienam pārsteigums.“Tas nav pa galvu pa kaklu, lai neveidotos sazvērestības teorijas,” norāda Graube.

Tieši daudzie nostrādātie darba gadi liekot likt punktu viņa karjerai bruņotajos spēkos. Turklāt nākamā gada sākumā Graubem aprit 60 gadu.

“Jāsaka, ka tas nav NATO valstu tradīcijās – bruņoto spēku komandierim būt tik ilgi amatos. Es, manuprāt, šobrīd esmu visilgāk amatā esošais NATO komandieris. Tas, ka es piekritu būt pārvēlētam – likumdošana citādāk neļauj, kā tapt ievēlētam vēl uz četriem gadiem”, pauda ģenerālleitnants.

Valsts prezidenta kancelejā informē, ka Raimonds Vējonis respektē šo Raimonda Graubes lēmumu.

Raimonds Graube konkrētus uzvārdus nesauc, bet ir pārliecināts, ka viņa pēcteci nebūs grūti atrast.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis komentējot Graubes atvaļināšanos norāda, ka būtu vēlējies, lai Graube veic savus pienākumus līdz termiņa beigām. Tomēr ministrs respektē NBS komandiera lēmumu un cer, ka Graube neliegs savas zināšanas mūsu karavīriem un aizsardzības jomai, kad vien tās būs nepieciešamas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: skaties.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar