ES un ASV atteikušās no ieceres Krieviju izslēgt no SWIFT, ziņo laikraksts

Iespējams, pats lielākais sankciju drauds – atslēgšana no starptautiskās starpbanku maksājumu sistēmas SWIFT, Krievijai nedraud. 

Eiropas valstis un ASV vairs neizskata iespēju sankciju ietvaros izslēgt Krieviju no starptautisko maksājumu tīkla SWIFT, vēsta vācu laikraksts “Handelsblatt”, atsaucoties uz informācijas avotiem valdībās.

Tā vietā tiek apspriesta iespēja ieviest mērķētas ekonomiskās sankcijas pret lielām Krievijas bankām.

Laikraksts norāda, ka Krievijas izslēgšana no SWIFT tūlītējā perspektīvā var radīt finanšu tirgu destabilizāciju, bet ilgākā termiņā var veicināt alternatīvu maksājumu infrastruktūras rašanos, kurā rietumvalstīm nebūtu dominējoša pozīcija.

ASV Senāta demokrāti 12.janvārī prezentēja likumprojektu par sankcijām pret augsti stāvošām Krievijas amatpersonām, tostarp prezidentu Vladimiru Putinu, kā arī lielām bankām, kuras paredzēts ieviest, ja Maskava sāks karadarbību pret Ukrainu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: delfi.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
HaHa
HaHa

Atceros viens mans paziņa, kad sākās Ukrainā karš 2014 gadā baigi fanoja par to kā Krieviju vajag atslēgt no swift. Man jau toreiz bija skaidrs, ka Eiropa neko nevar atslēgt, kā ta norēķināsies ar Krieviju par metāliem, degvielu, gāzi, elektrību, oglēm, Krievijā ražotajām Eiropas automašīnām, elektroniku? Eiropai jau nekā nav, viss jāieved. Bet par to ka baidās ka plaši sāks lietot swift alternatīvu es godīgi sakot vēl nebiju iedomājies.