Džo Baidens uzrunā nācijai aizstāv ASV spēku izvešanu no Afganistānas

Džo Baidens

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien savā televīzijas uzrunā nācijai aizstāvēja ASV spēku izvešanu no Afganistānas, sakot, ka viņš atbalsta šo politiku un ka ir laiks aiziet no šīs valsts pēc 20 gadu ilga bruņota konflikta.

Baidens pirmdien pārtrauca atvaļinājumu un atgriezās Vašingtonā, lai uzrunātu nāciju pēc tam, kad vairākas dienas bija klusējis par notikumiem Afganistānā.

Baidens savā uzrunā sacīja, ka ir “dziļi apbēdināts” par notikumu pavērsienu, un solīja “izteikties” par sieviešu tiesībām, kuras tagad apdraud talibu atgriešanās pie varas.

Baidens tomēr uzstāja, ka viņš nenožēlo ASV bruņoto spēku izvešanu, neraugoties uz kritiku par ASV vadītās militārās intervences haotisko noslēgumu.

“Es kategoriski atbalstu savu lēmumu,” sacīja Baidens. “Pēc 20 gadiem es esmu grūtā veidā sapratis, ka nekad nav bijis laba laika ASV spēku atvilkšanai.”

ASV prezidents atzina, ka Afganistānas valdība sabrukusi ātrāk, nekā viņš bija gaidījis, un izteica pieņēmumu, ka tai trūcis gribas pretoties talibiem.

“Patiesība ir tāda, ka tas tiešām noritēja ātrāk, nekā mēs bijām paredzējuši,” sacīja Baidens.

“Mēs devām viņiem visas iespējas noteikt savu nākotni. Mēs nevarējām sniegt viņiem gribu cīnīties par šo nākotni.”

Baidens atgādināja, ka ASV nacionālās intereses Afganistānā vienmēr bija ar galveno mērķi novērst teroristu uzbrukumus ASV teritorijā, un ka Amerika turpinās “ātri un apņēmīgi rīkoties” pret jebkādiem terorisma draudiem, kas nāktu no šīs valsts.

“Misija Afganistānā nekad nebija domāta kā nācijas būvēšana,” sacīja Baidens.

“Mūsu patiesajiem stratēģiskajiem sāncenšiem Ķīnai un Krievijai noteikti patiktu, ja Savienotās Valstis turpinātu nenoteiktu laiku maksāt miljardiem dolāru par resursiem un uzmanību Afganistānas stabilizēšanai.”

Baidens sacīja, ka viņam “atkal jājautā tiem, kas uzskata, ka mums vajadzēja palikt: cik paaudžu Amerikas meitu un dēlu man vēl būtu jāsūta uz Afganistānas pilsoņkaru?”

Viņš arī brīdināja talibus netraucēt un neapdraudēt tūkstošiem amerikāņu diplomātu un afgāņu tulku evakuāciju Kabulas lidostā.

“Mēs aizstāvēsim savus cilvēkus ar postošu spēku, ja tas būs nepieciešams,” sacīja ASV prezidents.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Neviens tā arī nesaprata galveno – runa jau nav par to, ka ASV un sabiedroto karaspēks bija jāizved, bet gan par to, kā un kādā secība tas jādara. Baidena režīms konkrēti izgāzās. Vispirms izved ieročus un ekipējumu, tad savējos civiliedzīvotājus un tikai beigās militāro personālu, turklāt gādājot, lai karojošās puses vienotos par kaut kādu kārtību turpmākam. Bet Baidens kā jau pilnīgi truls politiķis tik tālu neaizdomājās. Tagad visa pasaule ņirdz par ASV, pie tam ir radīta jauna bēgļu un humānā krīze. Paldies!

virgo
virgo

Ja afgāņi negrib paši sevi aizstāvēt, kāpēc lai to darītu amerikāņi un viņu sabiedrotie?

bijušais zemessargs
bijušais zemessargs

Baidens malacis, viņš vairs negrib , lai amerikas zēni nemirtu svešā zemē, kur jau krituši 2300 karavīru.