Drošības speciālists: Kā glābt sevi un savas ģimenes kara gadījumā jādomā katram pašam nedomājot, ka visu nodrošinās valsts

TV3 raidījums “Nekā personīga”

Neskatoties uz visaptverošu aizsardzības koncepciju, šobrīd nekādas informācijas, par to, kā iedzīvotājiem aizstāvēties kara gadījumā, nav. Trūkst arī praktiskas informācijas, kā glābt pašiem sevi un savas ģimenes. Krīzes vadības un drošības speciālists Kaspars Druvaskalns.

Arvien biežāk iedzīvotāji sākuši interesēties par bumbu patvertnēm Latvijā, bet informācija ir visai skopa.

Druvaskalns norāda, ka primāri atcerēties, ka jācenšas patverties zemākos stāvos, tuvāk zemei vai zem zemes. Tomēr kopējas kartes nav: “Manuprāt, tas ir jāskata pēc iespējas lokālāk – māja, rajons, pašvaldība. Mums ir jāsaprot, ka lielās pilsētās tas nebūs iespējams. Tādas kopējās valsts patvertnes mums nav.”

Duvaskalns norāda, ka šādu patvertņu ierīkošana ir ļoti dārga: “Mēs to nevaram nodrošināt ar padomju būvēm.”

Viņš aicina ikvienu iedzīvotāju apskatīt savu apkārti un padomāt, vai ir iespējams patverties pagrabos un vai tajos ir ēdiens un varbūt pat elektrība un nedomāt, ka visu nodrošinās valsts.

Ogres pašvaldība algo profesionāļus, kas apzinās patvertnes un informēs par tām cilvēkus. Vaicāts par to, vai tas nebija valsts uzdevums, speciālists šādu darbību nosauc par apsveicamu pašvaldību rīcību.

Tāpat būtiska izdzīvošanas daļa ir pārtikas pakas. Zviedrija, veicot izpēti, noskaidroja, ka viņu bumbu patvertnēs pārtikas pakām ir novecojis derīguma termiņš. “Mums nav bumbu patvertņu līdz ar to arī nav pārtikas paku,” norāda Druvaskalns.

Pirmās 72 stundas ir tās, kuras iedzīvotājiem ir jāspēj izdzīvot pašiem. Aizsardzības ministrijā izvietota informācija par to, kā salikt visu nepieciešamo, lai izdzīvotu trīs dienas. Druvaskalns aicina iedzīvotājus krīzes situācijā doties uz laukiem, prom no pilsētām un prom no kritiski svarīgiem objektiem.

Visu interviju var redzēt šeit: Drošības speciālists: Bumbu patvertņu ierīkošana ir ļoti dārga un šobrīd nav nepieciešama | tv3.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
schid
schid

bet par ko šis Kaspars Druvaskalns saņem to nodokļu maksātāju naudu? KRĪZES speciālists! Kārtējais tukšpirdiens! Kipittvajomalokomat

Joske
Joske

Varētu padomāt, ka pēc šīm mistiskajām 72h varēs bezrūpībā kasīt olas. Labāk nebūtu pat pieminējuši, savādāk būs vientieši, kas domās, ka nu tūliņ pagrabā ieradīsies latvju vīri smukās formās, kas gan aizsargās, gan dos paiku.

Rambo
Rambo

Kaspars ceļ paniku, laikam grib pa purnu.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Vladimirs Putins ir politisks līķis. Arī Vladimirs Gundjajevs ir politisks līķis. Pēc laika viņi pievienosies pie Vladimira Žirinovska un mūžīgi klausīsies Josifa Kobzona koncertu. Tomēr Dievi un Dievietes nav monstri, šīs dvēseles pēc dažām tūkstošgadēm tāpat reinkarnēs, bet ar zināmām sankcijām. Viņu rokās vairs nebūs varas. Tāds būs Dievu un Dieviešu uzliktais sods šīm manis pieminētajām dvēselēm. Ar cieņu, pagāns Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Krievija sabruks. Tā vairs nebūs impērija. Krievijas kolonijas tiks brīvlaistas. Pie mums vairs nebūs Kremļa 5. kolonnas, jo nākotnes Krievija pēc zaudējuma Ukrainā un sabrukuma vairs neuzdrošināsies sludināt lielkrievu šovinismu un panslāvismu citām tautām un valstīm. Krievvalodīgo skolu un 9. maija jautājumi uzreiz atrisināsies, un tie nebūs vairs aktuāli. Nebūs vairs prokremlisko partiju un prokremlisko politiķu. Krievi beidzot tiks vaļā no jukušo caru lāsta, kas iesākās 988. gadā, kad slāvi tika varmācīgi kristīti. Nākotnes Krievijā būs demokrātiskas pārmaiņas. Nebūs vairs militārisma. Krievu totalitārisms taps aizliegts. Un Slāvu Dievu svētība piepildīs Krievijas zemi. Krievijā vairs nebūs jukušu caru. Ar cieņu, pagāns… lasīt vēl »

virgo
virgo

Krievu valodas skolu likvidēšana atkarājas no mums, nevis no Kremļa. Diemžēl mēs esam vienīgā bijusī Krievijas kolonija kur polītiķi ir diegabikses.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Krievija karā ar Ukrainu de iure ir zaudējusi, jāgaida vien Krievijas sakāve de facto ar tālāko Krievijas sabrukumu. Tad būs īstais laiks latviešiem piedzīt visa veida reparācijas no Krievijas Federācijas kā Padomju Krievijas mantinieces. Tad arī Latvijas finansiālās likstas beigsies, bet Krievijai visas likstas būt tikai priekšā. Pie reizes ir jāapsver doma aizliegt pareizticīgo baznīcu, kā īpaši bīstamu Kremļa aģentu. Dievturi varēs saņemt visus pareizticīgo baznīcas īpašumus Latvijā kā labas gribas kompensāciju no Krievijas. Un dievturība plauks un zels. Latvju Dievi tad godāti. Sentēvu Dievi taps pielūgti. Un vēsturiskā taisnība uzvarēs. Ar Latvju Dievu spēku, pagāns Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)… lasīt vēl »

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Отче наш Перуне, трижды славен будь! Твоя сила правит миром как в Прави, так и в Яви. Твои молнии сверкают небесными огнями. Обрати свой взор на землю сию. Ниспошли на нас своё благословенье. И даруй страждущим свою благодать. Защити нас внуков Твоих, всех светлых перуничей. И услышь наши молитвы. Защити земли Киевские! Защити Украину. Защити украинцев. Верши небесное правосудье. И отчисти Землю Матушку от нелюдей. Защити всех добрых людей. Яко Ярила – Солнце дарует нам свет, тако, Отче наш Перуне, даруй нам защиту.». Как только догорят свечи, двенадцать раз произносятся слова: «Перун – Огнекудрый! Да защитит сила Твоя Украину и… lasīt vēl »

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un godāju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un godāju! Uzklausi manu lūgšanu, uzklausi visas tautas lūgšanu. Pasargā Ukrainu no austrumiem uz rietumiem, no dienvidiem uz ziemeļiem. Pasargā Ukrainu no sumpurņiem un ļaundariem. Atvairi iebrucējus ar savu milnu! Atvairi iebrucējus ar saviem zibeņiem! Sasper visus sumpurņus un ļaundarus ar trejdeviņiem zibeņiem! Svētī Ukrainas zemi. Svētī ukraiņu tautu. Pērkoņtēv, sit savas bungas! Pērkoņtēv, sper savus zibeņus! Dāvā Ukrainas aizstāvjiem, Ukrainas varoņiem drosmi! Dāvā ukraiņiem drosmi un gribasspēku. Atvairi no Ukrainas naidniekus. Pasargā ukraiņu tautu! Lai Pērkoņkrusts griežas! Lai Austras koks zeļ… lasīt vēl »

Zvaigzne
Zvaigzne

Tas ir absolūti skaidrs, ka paļauties uz valsti ir bezjēdzīgi un neproduktīvi un ne tikai kara gadījumā!
Paldies Liepnieka kungam par kvalitatīvu rakstu, pagaidām labākais, kas lasīts par šo tēmu!

plānprātiņš bondars
plānprātiņš bondars

Mans karogs ir sievas brunči. Ja kas slēpšos zem sievas brunčiem

čaklais mārītis
čaklais mārītis

Kukuvasu nau klausījušies? Beigtu napoleonu aprok, lai tas nesmirdētu, bet mazu kaķēnu baro ar siltu pienu

Derdz
Derdz

Pirms 72 h kas darīts, lai neiestātos 72 h, bet pēc 72 h tālak

petjka
petjka

Kādas bumbu patvertnes un patvertnes? Ē, aļo! Tiko tak dziesmu svētkos visas tautumeitas vainadziņiem galvā tik skaisti dziedāja, ka vēl nāks piektai gads un asins lietus līs. Un tad viņas ies strēlniekos. Ko tas tagad nozīmē? Kas pa ņerkstēšanu?

vecā vīzda freiberga-hermanoviča
vecā vīzda freiberga-hermanoviča

Man i diu pilsonības. Bet bauri lai kara gadījumā liek bēdu zem akmeņa un iet pāri dziedādam.

Puaro!
Puaro!

Duvaskalns vai Druvaskalns?