Drošības policijas šefs: drošības situācija Latvijā ir sarežģīta

Mežviets drošības situācija

Drošības situācija Latvijā pašlaik ir vērtējama kā nedroša un sarežģīta. Šādu viedokli LNT pauda Drošības policijas (DP) priekšnieks Normunds Mežviets.

Pēc DP vadītāja teiktā, pašlaik Latvijā var runāt par diviem galvenajiem nacionālās drošības apdraudējumiem. Tā ir Krievijas neprognozējamā rīcība un starptautiskais terorisms.

Krievijas gadījumā ir redzams, ka šī valsts savu ģeopolitisko uzstādījumu apmierināšanai pie Baltijas valstu robežām palielina karaspēku. Šādā veidā tā mēģina iebiedēt starptautisko sabiedrību un sašķelt Rietumu sabiedrotos. Arī Krievijas speciālie dienesti pastiprināti mēģina strādāt Latvijā. Taču arī DP strādā pastiprinātā režīmā, stāstīja Mežviets.

DP uzmanības lokā mēdzot nonākt arī atsevišķi Latvijas pedagogi, kuri savā darbā īstenojot Krievijas ģeopolitiskās intereses.

Mežviets stāstīja, ka musulmaņu kopiena Latvijā ir neliela, tomēr arī to ir skāruši radikalizācijas procesi un kopumā attīstība neesot vērtējama kā labvēlīga. Pēc DP priekšnieka vārdiem, drošības dienesti Latvijas musulmaņu kopienā ir fiksējuši zināmu skaitu radikālu cilvēku, kas diemžēl palielinās.

DP ir sāktas trīs lietas par Latvijas valstspiederīgo dalību Sīrijas konfliktā, tomēr Mežviets pieļauj, ka reālais no Latvijas uz konflikta zonu aizbraukušo cilvēku skaits varētu būt nedaudz lielāks.

Pēdējais plaši zināmais gadījums ir par «personu uzvārdā Grīnbergs», kas tika aizturēts Turcijā un pašlaik ir apcietinājumā Latvijā, piebilda Mežviets.

Vērtējot patvēruma meklētājus Latvijā, DP ar zināmu regularitāti atsakot lūgumus, tostarp esot bijušas arī personas, par kurām ir bijušas aizdomas par iespējamu saistību ar islāma radikāļiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar