“Dronu Sprūds” zem lozunga “atbalstām vietējo militāro industriju” prasti korumpējas un kaitē Ukrainai, brīdina lasītājs

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) Foto: Aizsardzības ministrija

Rodas iespaids, ka progresīvais aizsardzības ministra izstrādājums Andris Sprūds uzskata, ka visa latviešu tauta ir muļķi un neko nesaprot no  droniem un viņš varēs mūžīgi mānīt visu Latvijas sabiedrību ar savu noziedzīgo nekompetenci, portālā Pietiek novērojumus pauž kāds lasītājs.  

Tā kā jau vairākus gadus regulāri dodos uz Ukrainu un vedu dažāda veida palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem un man ir izveidojies tīri labs kontakts ar daudziem ukraiņu karavīriem, tad man ir radušās diezgan nopietnas pārdomas par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”, kas arvien vairāk izskatās kā uzpūsts balons, kas kuru katru brīdi uzsprāgs. Paskaidrošu, kāpēc.

Ļoti daudziem ziedotājiem no Latvijas ir tiešs kontakts ar daudziem Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, un savstarpējā saziņā mēs ikdienā saņemam diezgan detalizētu informāciju par to, kāda veida palīdzība ir nepieciešama ukraiņu karavīriem. Skaidrs, ka liela daļa lūgumu ir par dronu iegādi, jo šis karš parāda, cik nozīmīgu lomu mūsdienu karadarbībā spēlē droni.

Interesantākais ir tas, ka diezgan augsti stāvoši Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji konsekventi izvairās pieņemt Latvijā ražotus dronus un lūdz tos vairs nesūtīt. Un zināt, kāpēc – tie ir nekonkurētspējīgi salīdzinājumā ar ārvalstu droniem un vēl piedevām šausmīgi dārgi.

Mēs, protams, kā Latvijas patrioti gribam arī atbalstīt vietējo industriju un tāpēc ik pa laikam aizvedām kādu vietējā ražojuma dronu, un tad pēc kāda laika saņēmām diezgan pieklājīgus argumentus ar lūgumu šos dronus vairāk nevest, jo tie vienkārši totāli nav paredzēti darbībai Ukrainas kara frontē.  

Lai man nepārmestu tukšu muldēšanu, nosaukšu kādu konkrētu piemēru – uzņēmuma SIA “DK UNITY” droni. Šis uzņēmums jau vairākus gadus it kā ražo (vai, pareizāk, liek kopā) dronus un diezgan uzmācīgi cenšas dažādām Ukrainas armijas vienībām piespēlēt savus dronus. Daudzi jo daudzi ukraiņu karavīri man izteikušies, lai nevedam šī uzņēmuma dronus, un līdzīga rakstura izteikumus esmu saņēmis par vēl virkni citu Latvijā ražotu dronu.

Un pateikšu jums visiem atklāti – Latvijā nav NEVIENA vietējā ražojuma drona,  par kuru ukraiņu karavīri teiktu, ka šie ir labi droni un sūtiet tādus vēl. Labākajā gadījumā Latvijā “ražotais” drons ir viduvēja līmeņa, un tas ir nesamērīgi dārgs iepretī daudziem citiem līdzīga budžeta droniem, kas ražoti ārvalstīs.   

Un te nu es nonāku pārdomās par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”. Es jums atklāšu nelielu noslēpumu, kurš jau vairs zināmās aprindās nav nekāds noslēpums. Aprunājoties ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem par Latvijas “dronu koalīciju”, tiek saņemta šāda informācija – mēs labprāt saņemtu no Latvijas dronus, bet, lūdzu, esiet tik labi un vienkārši nopērciet mums tādus dronus, kas mums ir vajadzīgi, nevis atsūtiet mums uz fronti dārgus vietējos ražojumus, kas pilnīgi nekam neder.

Daudzi ukraiņu karavīri diezgan atklāti prasa, kāpēc Latvijas valsts šķērdē nodokļu maksātāju naudu un par visām varām pērk nekam nederīgus dronus.  

Tā kā man ir labi paziņas no vietējās militārās industrijas, tad apjautājos par šiem jautājumiem pie viņiem un, ticiet vai ne, saņēmu diezgan interesantas atbildes un komentārus par Sprūda vadīto “dronu koalīciju”.

Izrādās daudzi vietējie dronu ražotāji īpaši nesatraucās, ka vairs pa tiešo nevar dabūt savus dronus uz Ukrainu, jo caur valsts iepirkumu tagad var savus dronus par lielu naudu “pārdot” Latvijas valstij un tā šos dārgos un nekam nevajadzīgos dronus kā lielum lielu dāvinājumu nodos Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Vai nav foršs bizness?

Izrādās, ka pie aizsardzības ministra ir sakārtots jautājums par to, ka ir obligāti un tikai obligāti jāņem vietējā ražojuma droni, un nav svarīgi, ko par tiem saka ukraiņu karavīri, jo Vecrīga runā, ka šī projekta ietvaros “nauda nesmird”.

Vietējā militārā industrija esot labi “ieeļļojusi” atsevišķus mūsu korumpētos politiķus un zem ērtā lozunga “atbalstām vietējo militāro industriju” pa nodokļu maksātāju naudu tiek baroti gan politiķi, gan izmanīgi uzņēmēji/šeftmaņi.  

Kā runā Vecrīgā un dažā labā dronu skrūvēšanas angārā, tad arī Sprūds dzīvo pēc principa “nauda nesmird” un esot saņēmis jau dažāda lielumu “investīcijas”, lai Aizsardzības ministrija veiktu vietējā ražojuma dronu pasūtījumu, un tāds jau esot veikts. Tāpat esot zināms, ka dažs labs Sprūda padomnieciņš staigā pa Rīgu un iekasē dažāda apjoma “maksājumus” un “noformē” šos valstiskos pasūtījumus. Tā, lūk, mums iet ar to “dronu koalīciju”. 

Tāpēc es esmu vairāk nekā pārliecināts par to, ka mums ir korumpēts aizsardzības ministrs, mums Latvijā joprojām tiek zagti un izšķērdēti valsts līdzekļi, un ukraiņu karavīru rokās nonāk nekam nederīgi droni.

Kurš no tā visa iegūst? Vai tikai ne Krievija un Sprūda kabata?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Batais tēvs
Batais tēvs

Bet mīļo cilvēk, ja tā ir un ir zināmi daudz cilvēki tad ar kāds pierādijums ir ar ko var ja ne uz tiesībsargājošām iestādēm iet tad vismaz publicēt. Korumpantiem ir jākrīt, bet ar baumām ka viena tante teice te nepietiks. Nu ja neuzticamies tiesībsargājošam iestādēm, tad publicējam. To mūsdienās var izdarīt ļoti droši anonīmi. Kāpēc to negrib darīt visi šie zinātāji? Vai pašiem ar kāds labums atlec vai?

Astrid Lindgren
Astrid Lindgren

Redz, Karlsons arī bija tāds kā drons. To izdomāja rakstniece priekš bērniem. Tagad ministri izdomā dronus priekš idiotiem. Nekā jauna, tas ir ir vienkārši garlaicīgi.

Gada glezna
Gada glezna

Nu tak neticās, ka latvieši ir tik nespējīgi, ka nespēj radīt konkurētspējīgus dronus. Tātad ir priekšā mafija, kas neļauj attīstīties normālai industrijai.

Batais tēvs
Batais tēvs

Diezvai te ir par spēju. Drīzāk te par unifikāciju ir runa. Ja ukraiņiem visi datu kanāli, visi pričendāļi ko uzlikt dronam tiek ražoti uz konkrētiem modeļiem. Tad viņi nepārstelēs to visu uz mūsu produktu. Tāpēc tie ar īpaši neder.

begemotu frizieris
begemotu frizieris

Uz šo vajag skaidru Premjera reakciju, jo ātrāk jo labāk. Relaksēta klusēšana un “smīnēšana bārdā” šoreiz kaitē, graujot sabiedrības ticību valdībai.

Pelēns
Pelēns

Tāds “premjers” kkur pie apvāršņa ir manāms? :D

hmm
hmm

Vai šito brāli, tīri drošības nolūkos , nevajadzētu pārvietot uz turieni, kur viņš tādu skādi nevarētu nodarīt? pie reizes arī briškenu.