Dažādu aizsardzības sistēmu iegādē Latvija tuvāko gadu laikā ieguldīs miljardu eiro

“IRIS-T”

Rasts finansējums viena miljarda eiro apmērā pretgaisa aizsardzības sistēmas “IRIS-T” iegādei un citu militāro projektu finansēšanai tuvāko piecu gadu laiku, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica aizsardzības ministrs  Andris Sprūds (“Progresīvie”).

“Pretgaisa aizsardzības sistēma ir ļoti dārgs projekts, bet šeit var pozitīvi vērtēt, ka pieņemta konkrēta budžeta līnija jeb iniciatīva, ka tiek piešķirts miljards eiro,” teica ministrs, norādot, ka finansējums paredzēts gan pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādei, kas ir prioritāte, kā arī citu projektu īstenošanai tuvāko piecu gadu laikā.

Tāpat ministrs norādīja, ka “finansējums ir atrasts.”

Kā zināms, Latvija un Igaunija kopīgi iegādāsies vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu “IRIS-T”, un veidos jaunu “Livonijas vairogu” gaisa telpas aizsardzībai.

Šīs pretgaisa aizsardzības sistēmas izvēle ir būtisks solis gan Latvijai, gan NATO, jo ir savietojama arī ar citām NATO plaši pielietotajām pretgaisa aizsardzības un komandvadības sistēmām, iepriekš norādīja Aizsardzības ministrijā.

Latvijas mērķis ir veidot slāņveida pretgaisa aizsardzību, kur dažādu darbības rādiusu pretgaisa aizsardzības sistēmas ne tikai aizsargā citus objektus uz zemes, bet arī aizsargā viena otru. Katrs nākamais slānis palielina visu sistēmu noturību pret pretinieka darbību. Šādas pretgaisa aizsardzības izveide Latvijā ir viena no valdības prioritātēm.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
briesmas
briesmas

Un medicīnai, izglītībai, policijai, ugunsdzēsējiem, jaunajām ģimenēm nekā nav. Medicīnā briesmīgas rindas, jo trūkst personāla. Ugunsdzēsējiem slēdz depo, policjā briesmīgs kadru trūkums. Un jaunās ģimenes nav, jo visi grib iedzīvoties ar hipotēkām, komunālajiem, elektrību, pārtiku u.c. maksājumiem, pie briesmgi mazām algām. Stāvoklis atgādina čūsku, kura sākusi ēst pati sevi. Tāpēc arī Latvija pēc pasaules statistikas ir 3. visstraujāk izmirstošākā valsts pasaulē. Bet nē, vajag lūžņus iepirkt, vēl kaut ko domā sargāt :D:D

Jefiņš
Jefiņš

Duraks tāds, vai pret Putinu medmāsas bez šprices sūtīsi?

Homītis
Homītis

Briesmām visi caurumi ir lieli.

Kronos
Kronos

Neraudi, arī armijā nav speciālistu. Lielākā baža ir ka nopērk tos dārgos dzelžus bet tur nav kas ar tiem strādā.

kings ews pawlovskis
kings ews pawlovskis

Kurš putjina aģentam sprūdam (vītiņam) izsniedza pielaidi valsts noslēpumam?

Pāvils
Pāvils

Nu ja…. ieroču tirgotāju lobijs. Bet kā tad ar Latvijas ekonomiku, izglītību, medicīnu….
Sanāk, ka mūs visus gatavo karam?!