Dānija un Somija noslēdz aizsardzības vienošanos ar ASV, kas pastiprinās Baltijas jūras drošību

Dānija un Somija parakstījusi īpašu vienošanos ar ASV par pieeju to militārajām bāzēm. Tas nozīmē, ka amerikāņu karavīri varēs pastāvīgi atrasties un izvietot tehniku abās valstīs. Dānijas premjerministre Mete Frederiksena sacīja, ka tas vairos Baltijas jūras drošību. Līdzīgu vienošanos ar ASV iepriekš noslēdza arī Zviedrija un Norvēģija.

“Šī vienošanās nozīmē, ka amerikāņu karavīri un amerikāņu ekipējums var patstāvīgi atrasties Dānijas teritorijā. Tāpat mēs varēsim ciešāk strādāt kopā ar ASV pie militāriem projektiem un aktivitātēm,” skaidroja Dānijas premjere. “Šādi mēs stiprinām ASV pieeju Eiropai, Baltijas jūrai un sniedzam savu ieguldījumu NATO kolektīvajā Eiropas aizsardzībā.”

Vašingtonas un Helsinku nolīgumā uzskaitīti 15 objekti Somijas teritorijā, kuriem ASV militārie spēki varēs netraucēti piekļūt un kuros tie varēs glabāt militāro aprīkojumu un munīciju. To vidū ir arī četras aviācijas bāzes un militārā osta, vēstīja ziņu aģentūra “Reuters”.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rolmopsis
Rolmopsis

Tas tikai liecina, ka NATO ir graša vērtība. Lai Latvija arī pamēģina noslēgt tādu vienošanos ar jeņķiem, redzēs ko mums atbildēs…