Ciemats pie Ukrainas sliekšņa kļūs par NATO lielāko aviobāzi Eiropā, jo Putins sola karā iet “līdz galam”

Gaisa spēku bāze, kas atrodas tikai aptuveni 19 km no Melnās jūras krasta un apmēram 300 km no Odesas, pilsētas kara plosītās Ukrainas dienvidos, ir gatava kļūt par NATO lielāko bāzi Eiropā, vēsta “Business Insider”.

Šī gada sākumā tika uzsākts 2,7 miljardu ASV dolāru vērtais projekts, lai pārveidotu Mihaila Kogelniceanu aviobāzi (MKAB) Rumānijā.

Bāze, kuru ASV militārie spēki izmanto kopš 1999.gada , kļūs par mazu pilsētu ar spēju uzņemt 10 000 NATO personāla un viņu ģimenes, iepriekš ziņoja Euro News Romania.

Paplašinātajam objektam būs nepieciešami “apkopes angāri, degvielas krājumi, munīcija, aprīkojums, aviācijas tehniskie materiāli, simulatori, uzpildes iekārtas, naktsmītnes”, izdevumam pastāstīja gaisa bāzes komandieris. “Viss, kas nepieciešams, lai atbalstītu šāda lieluma bāzes darbību un misijas,” viņš sacīja.

Bāzē drīzumā ieradīsies arī no Norvēģijas nesen iegādāto Rumānijas iznīcinātāju F-16 flote, kā arī MQ-9 Reaper droni, ziņoja BBC.

NATO šomēnes paziņoja, ka septiņas Somijas Gaisa spēku iznīcinātāju F/A-18 Hornet lidmašīnas ir nolaidušās bāzē 3.jūnijā, lai veiktu “apmācības un treniņus gar austrumu flangu Melnās jūras piekrastē”.

“Mūsu mērķis šeit, Rumānijā, ir veicināt mūsu integrāciju NATO gaisa spēkos, uzlabojot un padziļinot mūsu sadarbību ar Karaliskajiem gaisa spēkiem un Rumānijas gaisa spēkiem,” sacīja pulkvežleitnants Rami Lindstrēms, pirmais Somijas vienības komandieris bāzē.

“Mihaila Kogelniceanu bāze kļūs par vissvarīgāko pastāvīgo NATO militāro struktūru konflikta tiešā tuvumā Ukrainas dienvidos,” iepriekš “Euronews” sacīja ģeopolitiskā analītiķe Dorina Popesku.

“Neiedomāsimies, ka šis konflikts beigsies šogad, 2025. vai 2026. gadā,” viņa sacīja. “Tas ir ilgtermiņa konflikts.”

Krievija bāzes paplašināšanu asi kritizē, sakot, ka tas ir “risks” Bukarestei . “Ja rumāņiem tas patīk, tā, protams, ir viņu darīšana, bet NATO pašnāvnieku klubs ievelk parastos civiliedzīvotājus piedzīvojumos, kas var beigties ļoti slikti viņu ģimenēm un bērniem,” viņš sacīja.

Putins šonedēļ atkārtoja savus draudus Rietumiem, solot iet “līdz galam” karā ar Ukrainu.

Sakāve Ukrainā, sacīja Putins, nozīmētu “Krievijas valsts 1000 gadu vēstures beigas. Es domāju, ka tas ir skaidrs visiem… Vai nav labāk iet līdz galam?” viņš teica.

Avots: Business Insider

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
līgo!
līgo!

Pūķinam “gals” būs turpat kur atrodas Ļeņins, Staļins un Hitlers. Cerams, ne pārāk tālā nākotnē.

propaganda
propaganda

Palasi LV medijus, jau vairākas reizes Putins ir apglabāts. Jau 2015. gadā bija neārstējams vēzis. Un Putina vairs neesot, esot tikai dubultnieki. No 2014. gada visu laiku sola drīzu Putina nāvi, tāpat kā ka sankcijas jau līdz 2014. gada rudenim iznīcināšot Krievijas ekonomiku, tāpat kā 2022. g. marta sākumā solīja ka pēc mēneša no sankcijām sabrukšot Krievijas ekonomika. Izlasot tavu rakstīto kļūst skaidrs ka tu to visu lasi, skaties, un pilnīgi nekritiski tici visam ko raksta LV mediji un stāsta LTV.