Bumbu patvertņu izveidošanai vispirms pielāgos ēkas ar pagrabiem; būvnormatīvus izstrādās līdz novembra beigām

nekustamais īpašums

Bumbu patvertņu izveidošanai vispirms pielāgos esošas ēkas ar pagrabstāvu, un lai to veicinātu, plānots arī finansiāls atbalsts no valsts, žurnālistiem sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Jaunā Vienotība”) pēc valdības sēdes, kuras slēgtajā daļā skatīja jautājumu par patvertnēm.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis informēja, ka Iekšlietu ministrija līdz maija beigām iesniegs valdībā grozījumus likumā, lai definētu, kas ir patvertne, un atbilstošus Ministru kabineta noteikumus par patvertņu noteikšanas, uzturēšanas un finansēšanas kārtību.

Savukārt Ekonomikas ministrija līdz šā gada novembra beigām izstrādās būvnormatīvus patvertņu izveidei.

“Labi apzinos, ka tas prasīs zināmu laiku, visticamāk, ne tik ātri, jo likumprojektam būs debates Saeimā,” atzina Kozlovskis.

Tādēļ valdība lēmusi rīkoties ātrāk: Iekšlietu ministrija sadarbībā ar citām institūcijām līdz 1. martam sagatavos kritērijus jeb vadlīnijas esošo būvju, kurām ir pagrabstāvs, pielāgošanai patvertņu izveidei. “Tās tiešām būtu vietas, kurās var patverties,” piebilda Kozlovskis. 

Latvijā ir ap 29 tūkstošiem šādu ēku.

Tāpat Iekšlietu un Finanšu ministrijas sagatavos iespējamo finansiālo atbalstu šādu iniciatīvu veicināšanai.

“Mēs te runājam par brīvprātību. Nevaram pašlaik, kamēr nav normatīvu, to uzlikt par pienākumu, bet, lai šī situācija virzītos uz priekšu, ir uzdots vērtēt iespējamo valsts atbalstu, lai šādas iniciatīvas [ēku pielāgošanu] veicinātu,” norādīja Kozlovskis.

Ministrs pauda cerību, ka šā gada otrajā pusē šādas vietas jau varētu apzināt, kamēr likumprojekts vēl tiek skatīts Saeimā, neprognozējot, kad to varētu pieņemt galīgajā lasījumā.

Preses konference

🔴 Preses konference | Uzzini, ko lēma valdība 9. janvāra Ministru kabineta sēdē. Preses konferencē piedalās: 💬 Ministru prezidente Evika Siliņa; 💬 Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis; 💬 Ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Posted by Ministru kabinets / Government of Latvia on Otrdiena, 2024. gada 9. janvāris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Progresīvajā
Progresīvajā

Kam tāda steiga – vēl nebūs pagājuši pat divi gadi kopš karš Ukrainā sācies… neiedomājama steiga Te noteirtti vajadzētu kadu lielāku padomi, kādas 4-5 darba grupas, ārpakalpojumus,j konsultantus…. nu tā no[ietni, biedri! Un neaizmirstiet iestrādāt tajos patvert’mu plānos sieviešu īpašas vajadzības, telp[lpas d cib vilajai partnerībai un tamponu automātus – bez tiem nekā taču

Jefiņš
Jefiņš

Bija taču daudz atompatvertņu, kur tās visas palika un vai tās atstās tā kā ir?

Grišķene
Grišķene

Piemēram, zem Grīziņkalna atrodas gluži labs komplekss, seši stāvi, ja nekļūdos. Ja ir laiks, painteresējies, kas tur notiek, kam tas pieder, kurš dabū naudu. Iespējams, skaitās stratēģisks objekts, varbūt militāristiem pieder. Bet painteresēties tak var, vai ne? ;-)

Grišķene
Grišķene

Piemirsu. Pie Līgatnes sanatorijas arī telpas labu labās, tikai laikam jau rezervētas vietējiem taukvēderiem. Starp citu, šīs minēju tāpēc, ka tās tieši NEATRODAS pagrabos. Slēpties pagrabā nav visai jēdzīgi. Kāpēc? Tāpēc, ka neliels artilērijas trieciens vai kaut kāds drons ēkai nopietnu ļaunumu nenodarīs, kurpretim, teiksim, stratēģiskās raķetes trāpījums sagraus veselus kvartālus. Un NEVIENS TEVI NO TĀ PAGRABA NEIZRAKS! Nebūs jau to glābēju.

Lidija
Lidija

Jocīgi galig

Warfare
Warfare

Nu re, atraduši kārtējo barotavu. Ceru, ka šī afēra vismaz tiks finansēta no uzpūstā aizsardzības budžeta.