Bloomberg: Pateicoties “Latvijas maisījumam”, Putina dīzelis plūst uz Eiropu

Izdevums Bloomberg viedokļu sadaļā raksta, ka Shell atradis risinājumu, kā turpināt dīzeļdegvielas piegādes no Krievijas uz Eiropu, vienlaikus apmierinot sabiedrisko domu, kas pieprasa izbeigt subsidēt Vladimira Putina kara mašīnu.

Kad Krievijas dīzeļdegvielas krava vairs nav Krievijas dīzeļdegvielas krava? Atbilde: kad Shell Plc, lielākā Eiropas naftas kompānija pārvērš to par, kā tirgotāji to dēvē – “Latvijas maisījumu”.

Bloomberg raksta, ka tas iespējams, sajaucot naftas produktus. Proti, ja kravā 49,9% dīzeļa nāk no Krievijas, bet pārējie 50,01% iegūti citur, šāda naftas krava tehniski nav Krievijas izcelsmes.

Šis manevrs ir pamatā plaukstošajam un nepārredzamajam jauktās Krievijas dīzeļdegvielas un citu rafinētu naftas produktu tirgum, kas ir viens no daudziem, ko naftas kompānijas un preču tirgotāji izmanto, lai saglabātu Krievijas enerģijas plūsmu uz Eiropu,  vienlaikus apmierinot sabiedrisko domu.

Tā kā Eiropa vairs nepiemēro nekādus ierobežojumus vai sodus Krievijas naftas, gāzes vai ogļu iegādei, jaunā maisījuma pārdošana ir pilnīgi likumīga. Ja Shell un citi pilnībā ievērotu Eiropas noteikumus, viņi varētu iegādāties 100% Krievijas izcelsmes kravas.

Taču sajaukšana ir ērts rīks uzņēmumiem, lai publiski pateiktu vienu lietu (mēs pakāpeniski izbeidzam Krievijas naftas produktu izmantošanu) un darītu citu (mēs turpinām izmantot Krievijas naftu vairumā).

Autors raksta, ka Shell gadījumā uzņēmums ir grozījis tā sauktos vispārējos līgumu noteikumus un nosacījumus, lai atļautu Krievijas naftas produktu sajaukšanu.

Jaunie termini nosaka: “Šī piedāvājuma nosacījums un jebkura no tā izrietošā līguma nosacījums ir tas, ka Pārdevēja pārdotajām un piegādātajām precēm nav jābūt Krievijas Federācijas (“RF”) izcelsmes un tās nedrīkst būt iekrautas vai transportētas no Krievijas. Preces tiek uzskatītas par “RF izcelsmes”, ja tās ražotas RF vai ja 50 % vai vairāk to satura (pēc tilpuma) ir materiāls, kas ražots RF.”

Naftas tirgū tirgotāji zina par tā saucamo “Latvijas maisījumu” – jaunu dīzeļdegvielas veidu, kas tiek izmantots kā risinājums, lai piegādātu Krievijas produktu, kas sajaukts ar kaut ko citu. 

Tipiskā tirdzniecība notiek sekojoši: no Primorskas, Krievijas naftas eksporta pilsētas netālu no Sanktpēterburgas, to nogādā uz Ventspili, Latvijas ostu, kurā ir liels naftas terminālis un uzglabāšanas tvertņu kapacitāte. Tur notiek sajaukšana.

 Ir daudz citu vietu, kur notiek tas pats, tostarp Nīderlandē un atklātā jūrā, ko tirgotāji sauc par pārsūtīšanu no kuģa uz kuģi. Daudziem tirgū “Latvijas maisījums” ir vienkārši saīsinājums jebkuram maisījumam, kas satur krievu produktu, neatkarīgi no tā, kur notika sajaukšana.

“Latvijas maisījums” ir atgādinājums par līdzīgām “sētas durvīm” tirdzniecībā ar sankcijām pakļauto Irānas un Venecuēlas jēlnaftu, kas gadiem ilgi Tālajos Austrumos tika piedāvāta kā “Malaizijas maisījums” vai “Singapūras maisījums”.

Tomēr Shell stratēģija nav bezriska risinājums. Uzņēmums pagājušajā mēnesī bija spiests atvainoties, kad tā tirgotāji nopirka vienu kuģa kravu Krievijas Urālu jēlnaftas par zemu cenu, izraisot Ukrainas ārlietu ministra sašutumu, kurš apsūdzēja Lielbritānijā reģistrētu uzņēmumu peļņas gūšanā no ukraiņu asinīm.


Avots: Bloomberg raksts: bloomberg.com/opinion/articles/2022-04-08/ukraine-war-this-backdoor-keeps-russian-oil-flowing-into-europe

iAuto nosūtījis jautājumus LR Satiksmes ministrijai un Ventspils brīvostai, lai uzzinātu, vai Bloomberg rakstā minētā informācija atbilst patiesībai.

Šī ziņa strauji izplatās medijos, kas raksta par Krievijas kara noziegumiem Ukrainā:

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: iAuto

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
noriebies
noriebies

Tie noteikti ir nutaino rokudarbs.

Ivis
Ivis

Tas ir liels kauns, ka uzreiz, tagad un tūlīt, netiek aiztaisīti ciet un iesēdināti Latvijas maisījuma gatavotāji. Mēs apkaunojam savu valsti un riskējam pelnīti nokļūt zem sekundārajām sankcijām.
Manuprāt valdībai ir kaut kas jādara vai jādemisionē.

Latvijas patriots
Latvijas patriots

Toties, Putina gāze vairs neplūdīs uz Eiropu.

virgo
virgo

31 gadu pēc okupācijas, Latvija vēl nav pilnībā atkabinājusies no Padomijas.

īlens maskā
īlens maskā

Iphone ir simts procenti darināts Ķìnā, bet saucās “one hungred procent american blend”

Jadabado
Jadabado

Laucinieki pārdod Valsts dotēto dīzeli par skaidru naudu.

vecā vīzda freiberga-hermanoviča
vecā vīzda freiberga-hermanoviča

Vai izdevums blūmberg nepieder vecajam perdelim maikiņam blūmbergam, kurš nekļuva par jaunās atlantīdas prezidentu, jo par tādu kļuva viens cits, kuram savu bērnu vārdus pat grūti atcerēties. Vai tik maikiņš ar saviem bitkoiniem nezin īsti ko iesākt. Pieliec, maikiņ, saviem bitkoiniem 1 procentu majonēzes, un tad saki, ka tas ir hamburgers. Good luck

Stīvs
Stīvs

Runā skaidri, čekist, vai turi muti!

Juris
Juris

Un par šo maisijumu tāda cena uzlikta ?

Romualds
Romualds

Shell slepkavas