Bergmanis un Baltkrievijas aizsardzības ministrs parakstīs vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā

Bergmanis Zapad 2017

6.decembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Baltkrievijas aizsardzības ministru ģenerālleitnantu Andreju Ravkovu (Andrei Ravkov).

Ministri svinīgā ceremonijā noliks ziedus pie Oskara Kalpaka pieminekļa un pēc tam divpusējās tikšanās laikā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes.

Vizītes laikā tiek plānots parakstīt Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Baltkrievijas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā. Vienošanās paredz veicināt abu valstu sadarbību tādās jomās kā starptautiskā drošības un aizsardzības politika, gaisa telpas novērošana, bruņojuma kontrole, NATO programmas Partnerattiecības mieram aktivitātes, militārā medicīna, kā arī vides aizsardzība, kultūras un sporta aktivitātes bruņotajos spēkos.

Baltkrievijas aizsardzības ministrs apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku instruktoru skolu Cēsīs, kur iepazīsies ar skolas uzdevumiem un aktualitātēm.

Līdz šīm starp abām valstīm ir bijusi sekmīga sadarbība bruņojuma kontroles jomā. 2004.gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza vienošanos par papildus uzticības un drošības pasākumiem bruņojuma kontroles jomā. Pamatojoties uz šo līgumu, tiek veiktas papildus bruņojuma kontroles vizītes, ekspertu tikšanās, militāra rakstura informācijas apmaiņa un militāro mācību apmeklējumi novērotāju statusā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: mod.gov.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar