Bergmanis: Krievija nesniedz informāciju par milzīgajām militārajām mācībām “Vostok-2018”

militārajiem iepirkumiem

Krievija pagaidām nav sniegusi papildu informāciju par plānotajiem militārajiem manevriem “Vostok-2018”. Tā intervijā LNT “900 sekundes” norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Lūgts komentēt šīs aktivitātes, ministrs norādīja, ka viņam patlaban ir grūti spriest. “Man grūti spriest. Nezinu, kāpēc viņi šobrīd rīko tik milzīgas mācības,” viņš sacīja un uzsvēra, ka Krievijai ir lūgts sniegt papildu informāciju.

Viņš piebilda, ka Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2018” novēroja gan Baltkrievijas, gan Krievijas pārstāvji. Viņaprāt, Latvija par tām ziņoja pietiekami atklāti.

Tikmēr par Krievijas plānotajiem militārajiem manevriem “Vostok-2018” patlaban skaidrojumu nav, norādīja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka, nesniedzot informāciju, Krievija nepilda Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas vienošanos. “Viņi mēģina spēlēties ar to, ka viņi likumīgi var mums arī neteikt un neziņot, bet tās nav labākās partnerattiecības ar kaimiņiem,” komentēja ministrs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu teikto Krievija septembrī rīko kopš 80.gadiem vērienīgākos militāros manevrus, kuros piedalīsies aptuveni 300 000 karavīru un 1000 lidaparātu.

Manevri “Vostok-2018” notiks no 11. līdz 15.septembrim valsts austrumdaļā, un tajos piedalīsies arī Ķīna un Mongolija.

“Tā būs “Zapad-81″ atkārtošana, bet savā ziņā tie būs pat lielāki,” sacīja Šoigu žurnālistiem Austrumsibīrijas pilsētā Abakanā, atgādinot par 1981.gada manevriem Austrumeiropā.

Mācības notiks teju visos Centrālā un Austrumu kara apgabalu poligonos. Tajos piedalīsies Klusā okeāna un Ziemeļu flotes, pilnā apjomā tiks iesaistīti desanta spēki.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš norādījis, ka Latvijai patlaban nav pamata lielam uztraukumam par šiem manevriem. Bruņotie spēki sekojot līdzi situācijai kaimiņos.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar