BBC raidījumā tiks modelēts Krievijas iebrukums Baltijā

Krievijas iebrukums Baltijā

Lielbritānijas raidsabiedrības BBC sagatavotā televīzijas raidījumā tiks modelēts Krievijas iebrukums Baltijā, kas izraisītu nopietnu kodollielvaru konfrontāciju Austrumeiropā un varētu radīt pat Trešā pasaules kara draudus.

Raidījums “World War Three: Inside Tha War Room” tiks demonstrēts televīzijas kanālā “BBC Two” – pirmā sērija būs skatāma jau trešdien, 3.februārī.

Pēc Austrumukrainas krīzes un Krievijas militārās kampaņas Sīrijā, pasaule kopš Aukstā kara laikiem ir spēcīgi pietuvojusies lielvaru konfrontācijai, tostarp potenciālam karam.

Šādu situācijas attīstības scenāriju raidījumā analīzēs bijušo militārpersonu, politiķu un diplomātu grupa.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Rietumu eksperti ir vairākkārt pauduši bažas par līdzīgas situācijas iespējamību ar Baltijas valstīs – it īpaši Latvijā un Igaunijā, kur ir daudz krievvalodīgo iedzīvotāju.

Tiek pieļauts, ka Krievija iebrūkot Baltijā, varētu pārbaudīt, cik stipra ir NATO un vai tā patiešām ir gatava iedarbināt alianses piekto pantu, kas nosaka: uzbrukums vienai NATO valstij nozīmē uzbrukumu visām.

Jāpiebilst, ka šādu potenciāli bīstamu iespējamo notikumu scenāriji parasti tiek modelēti slepenībā, tomēr raidījums ļaus to redzēt visiem interesentiem.

Scenārijs izstrādāts pēc vairākus mēnešus ilgušiem pētījumiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar