Baltijas valstīm Krievijas draudi ir jāuztver ļoti nopietni, uzsver ASV ģenerālis

Maikls Repass

Baltijas valstīm Krievijas draudi ir jāizvērtē ļoti nopietni – tā intervijā Lietuvas televīzijas kanālam TV3 uzsvēris bijušais ASV speciālo operāciju komandieris Eiropā, ģenerālmajors Maikls Repass.

Viņš norāda, ka pret Krievijas draudiem ir jāattiecas ar pilnu nopietnību: “Krievija ir ļoti skaidri paudusi savu nostāju Baltijas valstu jautājumā un neuzskata tās par neatkarīgām. Vladimirs Putins ir skaidri licis noprast savus nodomus – kādreiz atgriezt Baltijas valstis Krievijas sastāvā. Tāpēc tas ir jāuztver nopietni.”

ASV ģenerālis norāda, ka valdības pienākums ir sagatavot cilvēkus, jo iespējamo agresorvalsts uzbrukuma laiku var tikai minēt.

Viņš gan piebilst, ka Krievijai būtu jādara daudz vairāk nekā šobrīd, lai uzbruktu NATO valstij: “Šādi var pret sevi pavērst 37 valstu karaspēku. Viņiem būs jāsagatavo, jāapbruņo un jāpārvieto spēki šim nolūkam.” Militārpersona gan vērš uzmanību uz to, ka Krievijai ir arī hibrīd-militārie spēki.

Komentējot NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga solījumu aizsargāt katru centimetru alianses valstu teritorijas, Repass atgādina 4. un 5. pantu – uzbrukums vienai dalībvalstij ir kā uzbrukums visām.

“Kad 2001. gada 11. septembrī tika uzbrukts ASV, NATO valstis atbildēja. Ieskaitot Lietuvu.

NATO vēsturē nav bijis brīža, kad alianse nebūtu reaģējusi uz uzbrukumu.

Nav svarīgi, kurš rīkojas šajā gadījumā, bet ir svarīgi, lai šī atbilde būtu vienota,” uzsver Repass.

Viņš norāda, ka NATO reakcija būtu ātra, asa un postoša agresoram: “Gadu gaitā esmu redzējis NATO apvienoto gaisa, jūras un sauszemes spēku satriecošo un pārsteidzošo efektu. Krievijai tiktu dots ļoti spēcīgs trieciens.”

Par NATO armijas spējām informēts ir arī diktators Putins.

Uz jautājumu, vai NATO iesaistītos arī hibrīduzbrukumu laikā, piemēram, no līdzīga grupējuma kā “Vagner” uzbrukuma no Baltkrievijas teritorijas, kiberuzbrukumu gadījumā vai atsevišķu teritoriju okupācijas gadījumā, Repass atbild: “NATO noteikumi šādus uzbrukumus neklasificē. Vienīgā atšķirība būtu prettrieciena spēks.”

Kā piemērus agresorvalsts agresijas mērķiem viņš min Igaunijas ziemeļaustrumu reģionu un Narvas pilsētu, kur dominē krievi un izmanto to separatistu mērķu izplatīšanai. Tāpat kā vienu no Krievijas mērķiem viņš min Suvalku koridora atdalīšanu.

“Šis nav hibrīduzbrukums – ne politisks, ne militārs, ne citāds. Tā ir krievu retorika, lai gan ir tādi, kas saka, ka no kara ir jāizvairās. Bet pierādījumi runā paši par sevi. Taču

uzbrukums ir uzbrukums un, lai NATO reaģētu, nav svarīgs tā mērogs,”

rezumē ASV ģenerālis.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Kas tam nedapistajam izmetnim uzbruka tajā 11. septembrī?
Kroplas maukas šnābelis?

homo erectus
homo erectus

Kas tavu ķēdi paraustīja?

Dr.No
Dr.No

Nu ja, BIJUŠAIS….Tamdēļ jau šis ir bijušais, ka laikam izsviests par savām idejām. Starp citu, attēlā redzamā asimetriskā seja liecina par INSULTU. Tas tak ķer smadzenes ar.

Ukrainiete
Ukrainiete

Заебали про эти угрозы войны говорить

У 75% Латвийцев уже психика не выдерживает! Они вынуждены идти к психиатрам

Daargie latvieši neticiet ziņam

Žurnalistika ir CETURTA VARA

Tas iebede Latvijas iedziivotaajus un tie vairaak ir zombi

Jau statistika liecina par psih.slimimibu pieaugašanu

PATEICOTIES ZIŅAM

Крч пусть этот американец запрется в бункере и не раскрывает своего поганого рта

Jefiņš
Jefiņš

Trampulim tas noteikti nepatiks, jo sola putleram pelnītu zilu aci.