Baidens paraksta lendlīzes likumu, ļaujot paātrināt militārās tehnikas piegādes Ukrainai

Džo Baidens paraksta lendlīzes līgumu

ASV prezidents Džo Baidens parakstījis Lendlīzes likumu, kas ļaus paātrināt militārās tehnikas piegādes Ukrainai. Tas veidots pēc otrā pasaules kara laikmeta programmas parauga, kas palīdzēja Eiropai pretoties Ādolfam Hitleram.

Baidens Ovālajā kabinetā norādīja, ka ASV atbalsta ukraiņu cīņu par savas valsts un demokrātijas aizstāvēšanu pret Putina brutālo karu. Amerika jau iztērējusi miljardiem dolāru  militārajam atbalstam Ukrainai, bet padošanās agresijai izmaksāšot vēl vairāk. 

Prezidents arī piebilda, ka parakstījis Lendlīzes likumu dienu pēc tam, kad ASV un Rietumeiropa atzīmēja hitleriskās Vācijas sakāves gadskārtu, un tā ir arī Eiropas diena, kurā tiek svinēta Eiropas Savienības dibināšana 1950. gadā, kas radījusi  ekonomikas spēkstaciju un globālu spēku par mieru. 

Likumu jau iepriekš apstiprināja Kongress, un tas skaidri liecina, ka ASV turpinās sniegt visa veida militāru palīdzību Ukrainai. 

Tikai pirms dažām dienām ASV Aizsardzības ministrija paziņoja, ka  noslēgs kontraktu gandrīz 17 miljonu eiro vērtībā par bezpilota lidaparātu ražošanu un nosūtīšanu uz Ukrainu, un tiks piegādātas arī papildu raķetes “Javelin” un “Stinger”.  

Kā zināms, 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Ukrainu kopš karadarbības sākuma pametuši jau vairāk nekā 5,8 miljoni bēgļu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sunny
Sunny

Baidens sekmīgi stimulē karu Ukrainā!

Ibliss
Ibliss

Tieši tāpēc, lai norautu krievmīļiem pautus.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Cerams, ka baksi ies caur latviju. Att/Par, JV, Saskaņa un Konservatīvie varēj gan aktīvāk lobēt krievijas ofšora intereses. Aizmirsuši laikam jau kāpēc viņi tur ir