Baidens: ASV saglabās vadošo lomu, stājoties pretī Putina un “Hamās” radītajiem izaicinājumiem

Džo Baidens

Gan Krievijas prezidenta Vladimira Putina, gan radikālā palestīniešu grupējuma “Hamas” izvērstā agresija apdraud ASV un visas pasaules drošības intereses, tāpēc Savienotās Valstis saglabās vadošo lomu, lai reaģētu uz šiem izaicinājumiem, teikts ASV prezidenta Džo Baidena rakstā, kas publicēts avīzē “The Washington Post” .

“Šodien pasaule ir nonākusi lūzuma punktā, kurā mūsu izdarītā izvēle – tostarp saistībā ar krīzēm Eiropā un Tuvajos Austrumos – noteiks mūsu nākotnes virzienu nākamajām paaudzēm,”  norāda Baidens.

Viņš raksta, ka gan Putins, gan “Hamas” cenšas “noslaucīt no kartes kaimiņos esošo demokrātiju”, un gan Putins, gan “Hamās” cer sagraut plašāku reģionālo stabilitāti un integrāciju un izmantot savā labā nestabilitāti, kas pēc tam rastos.

Amerika “nedrīkst ļaut un neļaus tam notikt”, uzsver  ASV prezidents.

“Pasaule gaida, ka mēs atrisināsim mūsu laika problēmas. Tas ir līdera pienākums, un Amerika uzņemsies vadību. Jo, ja mēs novērsīsimies no šodienas izaicinājumiem, konfliktu risks var izplatīties un to risināšanas cena tikai pieaugs,” raksta Baidens.

Viņš sola, ka ASV nepieļaus šāda scenārija attīstību.

“Šī pārliecība ir pamatā manai pieejai, lai atbalstītu Ukrainas tautu, kas turpina aizstāvēt savu brīvību pret Putina brutālo karu,” raksta ASV prezidents.

Viņš atgādina, ka “no pagājušā gadsimta diviem pasaules kariem mēs zinām – ja agresija Eiropā paliek bez atbildes, krīze neizdziest pati no sevis. Tā tieši iesaista Ameriku”.

“Tāpēc mūsu saistības pret Ukrainu šodien ir ieguldījums mūsu pašu drošībā. Tas novērš plašāku konfliktu rīt,” raksta Baidens.

“Atbalstot drosmīgos ukraiņus, kas aizstāv savu brīvību un dzimteni, mēs varam neiesaistīt amerikāņu karavīrus šajā karā,” norāda ASV prezidents.

Avots: Jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

O! Nespējnieks atkal labi nolasīja no lapiņas. Nevis jāstājas pretī minētajiem ienaidniekiem, bet bija jāpanāk, ka viņi vispār nemaz neuzbrūk. Bet ne jau miers ir viņu mērķis…

krievu cūkas
krievu cūkas

Neuztraucieties par Baidenu, izbaudiet labāk savu mazo Pimpuku — kurš būs pie stūres atkal pēc nākošām “vēlēšanām”, ja kāds krievu patriots viņu nebūs novācis.

Jeblonskis
Jeblonskis

Kapēc nekur ne1 nepasaka galveno iemeslu, kā dēļ negrib dot Ukrainai to palīdzību?

Tāpēc
Tāpēc

ka palīdzību Ukrainai pārlika uz ES muļķīšiem !

Jeblonskis
Jeblonskis

Un izskatās ka viņu ir daudz. Igaunija nesen iedeva naudu.
A tādai zaglēnu valstij naudu nedrīkst dot! Tikai un vienīgi aparatūru/preci/graudā.
Kadri tur frontē bendē veselību un mirst, bet Kijeva turpina izzagt miljonus.

good luck with that
good luck with that

Novēlēsim veiksmi perfokaršu darbinātajam vecajam marasmātiķim.

Opīts
Opīts

Ōpītim laiks iet pensijā, savādāk visa pasaule jau smejās