Baidens aicina ASV pilsoņus nekavējoties atstāt Ukrainu

Ukraina

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien aicināja ASV pilsoņus nekavējoties atstāt Ukrainu un brīdināja par potenciālu lielu konfliktu ar Maskavu, ja ASV un Krievijas karavīri iesaistītos savstarpējā konfrontācijā.

“Amerikāņu pilsoņiem vajadzētu aizbraukt, vajadzētu aizbraukt tagad,” Baidens sacīja intervijā telekanālam “NBC News”.

“Mums ir darīšana ar vienu no lielākajām armijām pasaulē. Šī ir ļoti atšķirīga situācija, un viss var ātri kļūt nekontrolējams,” teica Baidens.

Baidens vēlreiz apliecināja, ka viņš nekādos apstākļos nesūtīs ASV karavīrus uz Ukrainu, pat ne lai glābtu amerikāņus Krievijas iebrukuma gadījumā.

“Tas ir pasaules karš. Kad amerikāņi un krievi sāk šaut cits uz citu, mēs esam ļoti atšķirīgā pasaulē,” sacīja Baidens. 

Arī ASV Valsts departaments ceturtdien aicināja ASV pilsoņus nebraukt uz Ukrainu, bet tur esošos ASV pilsoņus nekavējoties doties prom, izmantojot komerciālos vai citus privātpersonām pieejamos transportlīdzekļus. 

Baidens noraidīja iespējamu amerikāņu glābšanu Ukrainā, pajautājot, “kā jūs vispār viņus atradīsiet?”

“Es ceru – pat ja [Krievijas prezidents Vladimirs Putins] ir pietiekami liels muļķis, lai iebruktu, viņš tomēr ir pietiekami gudrs, lai nedarītu neko, kas negatīvi ietekmētu amerikāņu pilsoņus,” sacīja Baidens.

Baidens piebilda, ka viņam tas nav jāsaka Putinam,  jo “viņš to zina”.

Kā zināms, jau pērn Krievija sāka savilkt pie Ukrainas robežām karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja uz 1997. gada 27. maiju, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās.

Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās  “drošības garantijas”, viņam nāksies īstenot “militāri tehniskus pasākumus”.

ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai.

ASV prezidents Džo Baidens brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Utainais krievijas fīrers savus karavīrus sagaidīs zārkos !!!

drošs paliek drošs
drošs paliek drošs

Krievnacists Pūķins ir neprognozējams un melīgs.

Stienis
Stienis

Ir jau, protams, daļa sabiedrības, kas tic šim ieliktenim, bet skaidrs, ka tieši viņš pūš uz šīm oglītēm Ukrainā. Karš Ukrainā jeb drīzāk Eiropā nav vajadzīgs nevienam, pat krieviem. Bet principā jāpiekrīt, ka ir spēki, kuriem to karu vajag, un viņi tagad mūs psiholoģiski tam gatavo ar visām šīm stulbajām ziņām. Ceru, slāvi neiekāps šai slazdā, lai gan var gadīties, ka viņiem nebūs iespējas to nedarīt. Viss izskatīsies tā, kā mums jau laikus te stāsta – pie visa vainīgi krievi. Ņemot vērā, cik patlaban ir vāja Pentagona vadība (atceramies fiasko ar karaspēka izvešanu no Afganistānas) un ASV prezidenta administrācija, nebrīnīšos,… lasīt vēl »

esunes
esunes

Domāju, ka Baidens mēģina brīdināt, ka pieskata situāciju. Tāpēc tik plašs PR. Tāpēc arī pārspīlēta klaigāšana. Tas protams, satrauc ukraiņus.

circenis
circenis

PUBLISKAJĀ TELPĀ NOTIEKOŠAIS IZSKATĀS PĒC TĀ, KA SABIEDRĪBA TIEK GATAVOTA SITUĀCIJAS ESKALĀCIJAI

Vārds*
Vārds*

Un kur atsauce uz autoru?
Tas ir SAB direktora citāts!

Retorisks jautājums
Retorisks jautājums

Domas “gigantu” teicieni folklorizējas…