ASV viceprezidents apliecina viennozīmīgu atbalstu Baltijai

ASV viceprezidents Džo Baidens Rīgā
Foto: president.lv

Abas lielās ASV partijas – gan demokrāti, gan republikāņi – atbalsta Baltijas valstis un to neatkarību, uzrunā Baltijas tautām otrdien, 23.augustā, Rīgā uzsvēra ASV viceprezidents Džo Baidens.

ASV viceprezidents apliecināja, ka arī šodien ASV neatkāpsies no savām saistībām attiecībā pret NATO 5.pantu.

“Mēs nekad neesam atkāpušies no saviem solījumiem un nekad to nedarīsim,” teica ASV viceprezidents, uzsverot, ka gan Baltijā, gan Maskavā Amerikas Savienotās Valstis pieturēsies pie NATO saistībām.

Tomēr tieši šobrīd NATO loma ir tik liela kā nekad, jo Krievija apdraud savas kaimiņvalstis, teica augstā amatpersona. “Šeit atradīsies lielākie NATO spēki kopš Aukstā kara laika,” uzsvēra Baidens, neslēpjot, ka tieši tagad NATO loma ir tik liela kā vēl nekad.

Turklāt to darīs abas lielās ASV partijas – gan demokrāti, gan republikāņi. “Neklausieties Trampu, jo viņš īsti nesaprot, ko runā,” viņš kritizēja ASV prezidenta amata kandidātu no republikāņu rindām Donaldu Trampu.

Tostarp Baidens atgādināja, ka Baltijas valstīm ir jāvelta aizsardzībai 2% no IKP. Pagaidām to dara tikai Igaunija, taču Latvija un Lietuva šo rādītāju cer sasniegt 2018.gadā.

Tomēr lielāko daļu savas runas Džo Baidens veltīja Baltijas ceļa simboliskajai nozīmei mūsdienās.

Pēc Baltijas valstu neatkarības atgūšanas ārvalstu augstu amatpersonu vizītes tika uztvertas kā cieņas apliecinājums un iedrošināšana, bet tagad tiek uzsvērts, ka mēs esam sabiedrotie, turklāt labi sabiedrotie, norāda politikas notikumu eksperti.

Savā uzrunā Rīgā Baidens uzvēra, ka ASV cienīs katras nācijas brīvu politisku izvēli lemt savu nākotni, atbalstot nāciju pašnoteikšanās tiesības.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viesturs
Viesturs

AAAAHAHAHAHAHAHAHA Cik daudziem indiāņiem šo ir teikuši amerikāņu prezidenti ::D:D:D:D:D:D un tiešām Latvijā ir kāds, kas tam tic????