ASV sagatavots sankciju projekts pret Krieviju, senatori uzsver atbalstu Ukrainai un Baltijas valstīm

ASV parlamenta augšpalātā Senātā iesniegts likumprojekts bargām sankcijām pret Krieviju, ja Kremlis uzdrošināsies pastiprināt agresiju pret Ukrainu. Likumprojektā arīdzan uzsvērts ASV atbalsts Baltijas valstīm un to drošības stiprināšanai.

Likumprojektu iesnieguši Demokrātu partijas senatori ar Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Robertu Menendesu priekšgalā. Likumprojekts paredz, ka gadījumā, ja Krievijas karaspēks sāks uzbrukumu Ukrainai, ASV ar sankcijām vērsīsies pret virkni augstāko Krievijas amatpersonu: prezidentu Vladimiru Putinu, premjeru, ārlietu un aizsardzības ministriem, armijas komandieriem.

Kremlis: šādas sankcijas nozīmētu ASV un Krievijas attiecību saraušanu

Viņiem būs liegta iebraukšana ASV, kā arī ASV varasiestādes varēs iesaldēt šīm personām un viņu līdzgaitniekiem piederošos aktīvus. Tāpat sankcijas būs vērstas pret Krievijas bankām, kā arī naftas, gāzes un derīgo izrakteņu ieguves nozarēm.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs šo sankciju projektu raksturojis kā mēģinājumu izdarīt spiedienu uz Krieviju. Pēc viņa domām, šādu sankciju ieviešana nozīmētu ASV un Krievijas attiecību saraušanu.

Likumprojekta autors Menendess uzsver, ka ASV negrasās mierīgi noskatīties, kā Kremlis gatavojas jaunam iebrukumam Ukrainā.

“Putinam nevajadzētu sagraut savas valsts ekonomiku vai ziedot savu pilsoņu dzīvību bezjēdzīgam mēģinājumam pārzīmēt Eiropas karti,” norāda senators Menendess.

Senatori uzsver ASV atbalstu Baltijas valstu drošībai

Likumprojektā atsevišķa sadaļa ir veltīta ASV attiecību nostiprināšanai ar Baltijas valstīm. Senatori uzsver, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas drošības atbalstīšana un nostiprināšana ir ASV nacionālās drošības interesēs.

Tāpat likumprojektā teikts, ka Baltijas valstīm ir svarīga loma, stājoties pretī Krievijas agresijai un nostiprinot NATO alianses kolektīvo drošību. Senatori aicina ASV valdību turpināt drošības sadarbību ar Baltijas valstīm, lai palielinātu to spējas aizsargāties pret iespējamo Krievijas agresiju reģionā.

Likumprojekts arīdzan aicina rast jaunas iespējas ekonomikas sadarbībai un ASV investīcijām Baltijas valstīs, lai mazinātu negatīvās sekas, ko izraisa Krievijas un Ķīnas spiediens (pēdējā laikā Lietuva ir iesaistījusies asā konfliktā ar Ķīnu, kas ir saniknota par Lietuvas atbalstu Taivānai).


ASV Senātā iesniegtais likumprojekts arīdzan pauž atbalstu Baltijas valstīm
Foto: ASV Senāts

Krievijas uzbūvēto gāzes cauruļvadu “Nord Stream 2” Senāta likumprojekts raksturo kā Krievijas negatīvās ietekmes rīku, kas Krievijai ļautu palielināt spiedienu uz Ukrainu un destabilizēt šo valsti.

“Nord Stream 2” iedarbināšana ļautu Krievijai vēl lielākā apjomā transportēt gāzi uz Rietumeiropas valstīm, apejot Ukrainu. Senatori uzskata, ka ASV valdībai ir jāizskata visi iespējamie līdzekļi, lai nepieļautu šī cauruļvada iedarbināšanu.

Aicina vērsties pret “Nord Stream 2” gāzesvadu

Senātā ir iesniegts arī alternatīvs likumprojekts sankcijām pret Krieviju, kura autors ir republikāņu senators Teds Kruss. Šis likumprojekts paredz nekavējoties ieviest sankcijas pret “Nord Stream 2” cauruļvadu, negaidot iespējamo Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

ASV prezidenta Džo Baidena valdība līdz šim vilcinājusies ar sankcijām vērsties pret “Nord Stream 2” projektu, norādot, ka no tām nebūtu lielas jēgas, jo cauruļvads jau ir uzbūvēts. Taču neoficiāli šī atturība skaidrota ar Baidena nevēlēšanos bojāt attiecības ar Vāciju.

Vācijas valdība ir apņēmusies mazināt atomenerģijas un akmeņogļu lomu enerģijas ražošanā, tādēļ Krievijas gāze vāciešiem vismaz pagaidām ir svarīgs enerģijas avots.

Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehta jau izteikusies, ka Krievijas un Ukrainas konflikts ir jārisina, bet neesot nekādas vajadzības šajā konfliktā ievilkt arī “Nord Stream 2” projektu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kastrēt Pūķinu !
kastrēt Pūķinu !

Tad tas mazais vīrelis varbūt nomierināsies.

zinātāja
zinātāja

Asinskārais čekists grib trešo pasaules karu !!!

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Lai utainais izvācās no Gruzijas un Ukrainas teritorijas, tad arī būs miers. Putlers iebrucis Gruzijā 2008. g. un Ukrainā 2o14.g. un tagad grib iebrukt atkal Ukrainā, jo rietumu sankcijas ir par vājām. Tās nav sankcijas, bet………..negribu lamāties.

Ēriks
Ēriks

Ar tādām sankcijām krieviju neiebiedēt. Tās nav sankcijas , bet pūciņas, kas krievijas galvenajam fīreram kā ūdens uz pīles spalvām. Krievija ņirdz par tiem ziediņiem, ko rietumi gatavi lietot. Vajag militāri palīdzēt Ukrainai ar visu, kas ir brīvajai pasaulei, tikai tad fašists putins nomierināsies.

Roberts
Roberts

Putins sagaidīs ASV un NATO rakstiskās atbildes ,atteikuma gadijumā uz Krievijas priekšlikumiem , sekos militāri – tehniski risinājumi .

kovbojs
kovbojs

Ar pliku pakaļu karot būs grūti.

Anna
Anna

Cik ilgi Krievija pacietīs to agresiju , var neizturēt un nospiest koferīša sarkano pogu !

Duņa
Duņa

Kurš Krievijai ir uzbrucis, vai okupējis tās teritoriju? Tā uzbrucēja ir Krievija pati, idiot.